Smart Glow: náhrada notifikační LED v podání Samsungu

smart_glow_ico

Notifikační LED se v chytrých telefonech zabydlela, neboť poskytuje uživateli užitečné informace o aktivitách při relativně velmi nízké náročnosti na spotřebu baterie. Samsung se však rozhodl tuto léty prověřenou technologii ještě vylepšit – jeho nový koncept se jmenuje Smart Glow.

Co je Smart Glow?

Smart Glow je ve své podstatě LED, schopná svítit v různých barvách – v tomto směru tedy jihokorejský výrobce znovu nevynalézal kolo. Vymyslel ale kroužek, tedy přesněji řečeno prstenec kolem optiky fotoaparátu. Novinku odhalil server GalaxyClub.nl v uniklé uživatelské příručce, což by mělo znamenat, že bychom se jí měli dočkat v nejbližší době. Patrně prvním telefonem s notifikační LED v provedení Smart Glow bude levný Samsung Galaxy J2 (2016) určený pro indický trh.

Uživatelská příručka: sekce Smart Glow Uživatelská příručka: sekce Smart Glow

Uživatel si bude moci přizpůsobit chování podle svých představ – například přiřadit určitou barvu zvolenému kontaktu nebo aplikaci, což by mělo usnadnit identifikaci, co vlastně telefon oznamuje. Svítící kroužek kromě hovorů a zpráv také upozorní na vybitou baterii, docházející místo v interním úložišti a pomůže také s focením selfies zadním/hlavním foťákem, kdy se při zaměření obličeje rozsvítí modře a za dvě sekundy poté pořídí snímek.

Návod k funkci Smart Glow Návod k funkci Smart Glow

Krok správným směrem, nebo nepraktický nesmysl?

Můžeme tedy konstatovat, že Smart Glow není nijak převratnou technologií – pořád je to “stará dobrá” LED, liší se pouze provedení respektive její umístění na zařízení. Na mysl se tak vkrádá otázka, zda je to krok správným směrem – přeci jen většina uživatelů pokládá telefon na záda (přinejmenším proto, aby mohli snadněji ovládat displej a nepoškrábali krycí sklo), tudíž LED bude vlastně svítit a blikat do podložky.

O čem ale nemůže být sporu je skutečnost, že toto provedení přinese telefonům Samsung jakýsi typický designový prvek. V dnešní době, kdy se jednotlivá zařízení stále více a více podobají, je vítána každá změna i v podobě drobného vybočení z řady. Je ale otázkou, zda v tomto případě nepůjde vizuální efekt proti praktickému použití.

Co si o tomto konceptu myslíte? Vydal se Samsung na cestu originality v neprospěch praktičnosti, nebo se vám toto řešení zdá jako dobrý nápad? Podělte se o své postřehy, názory a myšlenky v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidauthority.com, galaxyclub.nl.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)