Služby Google Play do telefonu přidají nové dlaždice. Kam?

Služby Google Play
  • Služby Google Play v telefonu nemají samostatnou ikonu, je to ale důležitá součást Androidu
  • Google v těchto dnech uvolňuje novou verzi této aplikace, která přidává několik dlaždic
  • Nebudou vás ale obtěžovat, do nastavení Google účtu člověk moc často nechodí…

Služby Google Play hrají v rámci Androidu velmi důležitou roli, článků o nich ale vychází minimum. Když už, nejsou většinou úplně pozitivní, občas se stane, že vývojáři Google přehlédnou nějakou drobnost a výsledek je mobilní telefon, který se nechová úplně korektně.

Tentokráte se ale nic takového nestalo a Google v poklidu uvolnil Služby Google Play (neboli Google Play Services) v nové verzi. Stihla už dorazit do vybraných telefonů Samsung a Pixel, doma ji mám v modelech Samsung Galaxy S24 a Xiaomi 14 Ultra. Co přináší? Upravenou grafiku v rámci správy Google účtu.

Stačí v přístroji zamířit do Nastavení/Google a hned uvidíme, o čem mluvím. Dosud se zde skýtal prostý a ne úplně hezký seznam různých voleb, teď ale přibyla záložka navíc, na které najdete přehledně vytažené ty nejdůležitější respektive dle Google nejužitečnější volby. Najdete zde například informaci o vypnutém zálohování nebo o funkci Najdu moje zařízení.

Služby Google Play nemusí být aktualizované…

Aby se vám zobrazilo nové rozložení, nemusíte v konkrétním telefonu mít nejnovější verzi Google Play Services. Stačí, když byla nová verze nainstalována v telefonu, který je přihlášený na stejný Google účet. Změna se vám poté propíše na další přístroje, alespoň u mých telefonů to takto zafungovalo.

Za sebe říkám ano, takto to vypadá nesrovnatelně lépe. Stará podoba (která je dosud dostupná na druhé záložce, jedině tam najdete všechny položky pohromadě) působí jako z dobu operačního systému MSD-DOS. A ačkoliv začátky operačního systému Android možná nebyly jednoduché, současný Android 14 je moderní, bezpečný a skvěle fungující systém!

Už se vám v telefonu zobrazuje nová nabídka?

Zdroj: 9to5Google

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)