Menu

Skype se zjednodušuje a vrací do starých kolejí. Už nepřipomíná Snapchat

Služba Skype minulý rok v srpnu prošla změnou, která ji přiblížila k Snapchatu, a to jak designem, tak i funkcemi. Důvodem bylo to, že nestačil na konkurenci jako je WhatsApp, Messenger, Discord atd. Microsoft se snažil získat nové uživatele tím, že přinese nový design a funkce určené pro mladé. Jenže jak se ukázalo nyní, nešlo o moc úspěšnou změnou. Tým stojící za Skypem nyní oznámil velké změny a zaměření na jednoduchost a použitelnost. Dalo by se říct, že se vrací do starých kolejí.

Služba Skype už se nebude prezentovat jako sociální síť pro mladé

“Jelikož se funkce Skype rozšířily, stala se služba také složitější. U produktu, který má hodně funkcí, je důležité udržovat jednoduchost a použitelnost,” uvedl tým na blogu. “Za poslední rok jsme prozkoumali několik designových změn, zpětná vazba od uživatelů byla hlavně to, že jsme službu zbytečně udělali komplikovanou,” dodali.

skype novy design odstraneni funkci

Od nové verze Skype v8.29, která se postupně uvolňuje na všechny platformy, se ruší funkce “Nejzajímavější”, neboli Highlight, která je spíše známá jako Snapchat Stories, nebo jako příběhy na Instagramu. Tým, který stojí za Skype k nim řekl, že většina uživatelů funkci nepoužívala.

S novou verzí přichází i nový design, spodní lišta je rozdělena na jednoduché části. Chat, hovory a kontakty. Nový design v mnohém připomíná jednoduchost z doby, kdy byl Skype nejoblíbenější. Dostalo se i na nová grafická témata. Na výběr je bílý design, tmavý design a klasický design v modré barvě.

Skype - free IM & video calls
Skype - free IM & video calls

Používali jste v uplynulém roce Skype? Jak se vám líbí nové změny?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Flightman

flightman 5

3.9.2018 21:33

Jestli už na to není pozdě. Klasika M$

MOJE_JMENO

MOJE_JMENO -7

4.9.2018 6:08

Vzkažte tam někdo Microsofu, že zase podělali další šanci, jak být v něčem nejlepší. Skype byla naprostá jednička v době, než ji MS koupil. V dnešní době nevidím jediný důvod se k němu vracet, když většina populace přešla na Whatsapp. Skype je prostě mrtvola a cesta zpět nevede bez nějaké revoluční novinky. Napadá mě třeba telefonování zdarma v offline stavu bez připojení :):):)

Radeg

radeg 36

4.9.2018 6:23

@MOJE_JMENO:
WhatsApp-em si nezavoláš nebo nedopíšeš když nemáš chytrý telefon. A ten, věř mi, nemá každý.

Ddevilsunn

Ddevilsunn 1

4.9.2018 10:07

Však to ani Skypem. Takže jaká je myšlenka vašeho sdělení pod článkem o Skype na stránce věnující se mobilnímu operačnímu systému pro smartphony?

Karle

karle40 42

4.9.2018 10:42

A co takhle zrychlit start – abych nemusel používat Lite verzi?

Rybar47

rybar4740 0

6.9.2018 19:08

@Ddevilsunn

se Skypem nebo treba s Telegramem ano – zavolas i napises – skrz PC. S WA ne – a to neokecas, to je proste fakt.

RSS (komentáře k článku)