Služba Google One je v Česku! Větší úložiště a další výhody od Googlu

google one cesko

Společnost Google již v květnu představila službu Google One. Jedná se v podstatě o nové předplatné pro Google Disk. V první řadě se uživatelům nabízí výhodnější tarify a další bonusy. Pojďme si službu představit blíže.

Google One je tady: Výhodnější tarify a lepší uživatelská podpora

Pokud jste se přihlásili před mnoha měsíci k emailovému upozornění ohledně spuštění Google One v Česku, tak dnes ráno na vás čekalo překvapení. Během noci totiž Google tuhle službu spustil i u nás.

Introducing Google One

Introducing Google One

Služba Google One vznikla z toho důvodu, že původní tarif pro Google disk byl pro mnoho uživatelů zmatený. Na první pohled se mohlo zdát, že úložiště Disku je jen pro samotné soubory, které nahrajete. Ve skutečnosti je ale Google Disk propojený s účtem a spadá pod něj mimo jiné i Gmail a fotky a videa v původní kvalitě ve službě Google Fotky.

Aby to ale nebylo jen tak, Google připravil další nové funkce, které v původním předplatném pro Google Disk nebyly. A to možnost kontaktovat “odborný tým” v Google podpoře. Tato funkce byla dříve dostupná pouze pro majitele G Suite účtů. Dále jsou pro majitele Google One účtů připravovány různé bonusy do Google Play, hotelů… Nedávno například dostali uživatelé Google One slevu na koupi Pixel 3 telefonů.

sluzba google one google disk

Poslední změnou oproti klasickému tarifu Google Disk je přidání jiných velikostí. Tarif 1 TB se kompletně odstraňuje, místo něj přijde 2TB dat za stejnou cenu 299 Kč měsíčně. Dále se také přidala možnost vybrat si 200GB úložiště, pokud už vám třeba nestačí základních 100 GB. Ta stojí 79,99 Kč měsíčně. Poslední novinkou je možnost sdílení úložiště s rodinou. Pokud máte placený tarif Disku, budete na Google One automaticky převedeni.

Google One
Google One

Jak se vám líbí služba Google One? Koupili jste si větší tarif?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)