Google Disk dostává nový vzhled. Material Design míří do aplikace

novy-design-google-disk-aplikace-android

V posledních měsících snad není týden, kdy by se nedostalo na aktualizaci nějaké Google aplikace či služby, která obsahuje nový Material Design 2. Nyní se dostává na významnou aplikaci Google Disk. Webová verze už nový design dostala, nyní se tak vzhled sjednotí.

Material Design 2 pro Google Disk se brzy začíná uvolňovat

Screenshoty z nového designu se objevily na webu XDA Developers, kde se k němu dostali s předstihem. Z pohledu samotné funkčnosti nedošlo na mnoho změn. Jedna z největších novinek je spodní lišta s položkami “Domů”, “S hvězdičkou”, “Sdíleno se mnou” a “Soubory”.

google disk novy design

Další položky jsou pak schované v klasickém vysunovacím menu na boční straně. Vyhledávací lišta se objevila na vrchní části, více se zakulatila a nově obsahuje i rychlou možnost přepnutí účtů v pravém horním rohu. Z hlavního menu bohužel zmizela informace o tom, kolik místa vám na vašem Disku zbývá, nově musíte jít hlouběji do nastavení. Nechybí ani obecné prvky jako bílá barva, zakulacené prvky a nový font Google Sans. Přesné datum vydání není v tuto chvíli známé, nemělo by to ale trvat dlouho.

Google Drive
Google Drive

Jak se vám líbí nový design Google Disku?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)