Menu

Skype pro Android aktualizován, přináší praktické vylepšení

Microsoft aktualizoval svoji oblíbenou komunikační službu Skype o jednu nepříliš významnou, zato velmi praktickou funkci. Když se nyní z mobilní aplikace Skype odhlásíte a opětovně aplikaci spustíte, nemusíte znova zadávat vaše přihlašovací údaje (heslo). Stačí pouze kliknout na váš avatar, čímž se automaticky přihlásíte. Pokud se vám tento způsob přihlašování nezamlouvá, po přihlášení najeďte do nastavení aplikace, kde lze v sekci Soukromí možnost zapamatování hesla jednoduše vypnout. Mobilní Skype v současné době není příliš náročný na baterii a může tak klidně běžet celý den bez výrazného úbytku kapacity baterie (za což vděčíme jednomu z posledních updatů). Pakliže ovšem na odhlášení trváte, nová funkce aplikace se vám může hodit.

Skype

skype

Skype - free IM & video calls
Skype - free IM & video calls

Zdroj: Androidcentral.com

 

Komentáře

Krusty

Krusty 0

z aplikace
16.7.2015 10:05

Automatické přihlášení bylo už i v předchozí verzi

mkyral

mkyral

16.7.2015 10:13

Skype možná baterii nežere, ale mobilní data (alespoň tady u nás), ji žerou přímo neskutečně. Narozdíl od wifi. Takže mobilní data zapínám, jen když je opravdu potřebuji a aplikace typu skype si ani neinstaluji.

Peernikk

Jirka Pernica 0

16.7.2015 10:17

Krusty: Tento update, přinášející “Zjednodušený postup opětovného přihlášení pro odhlášené uživatele” (jak uvádí popisek v Google Play”, vyšel před dvěma dny. Sám jsem včera Skype aktualizoval, protože starší verze tuto funkci nenabízela.

mave

mave

16.7.2015 10:18

Mkyral: Mít vypnuté data tak ani žádné data ani chytrý telefon vlastně nepotřebuji…

tamten

tamten

16.7.2015 10:30

Krusty má pravdu, bylo to ve verzi 3.x.x

lukecz

lukecz

16.7.2015 10:55

Mně se líbí nové přepínání z klávesnice na emo a zpět.

luigi.az

z aplikace
16.7.2015 11:32

Jirka Pernica: ja jsem tuto vlastnost mel asi uz pul roku zpet. odhlasil jsem se a aplikaci vypnul a po opetovnem zapnuti se zase automaticky prihlasil bez meho pricineni. pouze stacilo app spustit.

Peernikk

Jirka Pernica 0

16.7.2015 11:55

Luigi.AZ: Já vím, Skype používám již delší dobu, v novém updatu jde pouze o to, že když se odhlásíte, tak po opětovném spuštění aplikace (při přihlašování) nemusíte zadávat znova heslo :)

Pedro1

Pedro1

16.7.2015 12:10

Jirka Pernica
Zdravim,
ale vzdyt to Luigi.AZ rikal.
Akorat, ze rozdil bude v tom, ze pred tim bylo v prihlasovacim dialogu zaskrtatko “zapamatovat si”, ted to maji schovane rovnou v nastaveni aplikace.
Tak to asi bylo mysleno, jestli se nepletu.
Aplikaci nemam, tak to nemuzu porovnat.

mates

mates

16.7.2015 12:18

Je nevim zda pouizivam nejake odlisne verze, a i davno pred timto clankem, jsem zadne prihlavoci udaje davat nemusel, dal jsem je jen prvne, zaskrtnul jsem zapamatovat a bylo to. Tak tedn nevim co jsem timto clankme objevil :(

Pedro1

Pedro1

16.7.2015 12:23

to Mates
prave, ze nic, jak pisu vyse :).

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

16.7.2015 12:26

Monstrózní a letitá aplikace, která má stále obrovské problémy (zejména v oblasti zabezpečení). Dívím se, že o tom skoro nikdo nemluví. Adobe Flash to schytal na plné čáře a Skype, která má v PC taktéž téměř každý hlupák, na tom není o moc lépe. Zejména pak ta Android verze je doslova spyware s hned několika zadními vrátky. Divím se, že se Skype dobrovolně nepřidal k softwarovým vývojářům jako je CM, Firefox, Opera atp., kteří díky své neschopnosti dělají aktualizaci co 2 dny a přesto to nikdy nebude funkční a bezproblémové. Zejména to CM je doslova výsměch celé společnosti.

mkyral

mkyral

16.7.2015 12:37

mave:
WIFI mám zapnutou stále a když když jsem v dosahu signálu, tak data jsou. A když jsem někde mimo wifi a potřebuji se na něco podívat, tak si zapnu mobilní data. Nemám potřebu být online 24 hodin denně .

Siley

Siley

16.7.2015 13:47

Skype na mobilu jsem prestal pouzivat cca pred 2 lety a zaprisahal jsem se ze uz ho tam nikdy nedam. Online chci byt jen kdyz ho mam zapnutej nebo na pozadi a ne neustale i pri tvrdem ukonceni skypu. Neustale to hlasilo ze jsem online i kdyz jsem skype mel jak na mobilu tak na pc vypnutej. Pak mi kvuli tomu nechodili dulezite zpravy ktere se zasekly nekde na ceste. Odesilatel me videl online, zpravu odeslal bez problemu, jenze me uz nic neprislo

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

16.7.2015 15:54

Siley: Problém desítek (dle průzkumu možná až stovek) milionů uživatelů po celém světě, který doposud i po 2 letech nebyl z velké části opraven. Už jsme to tu jendou v diskuzi řešili. Nejlegračnější bylo, že jsem si některé uživatele co říkali že tento problém nemají dohledal, a svítili online dle historie třeba 3 měsíce v kuse, což pochybuji :D

kosta

kosta

16.7.2015 17:06

mkyral:
nevím jak na tvém telefonu, ale na všech co jsem měl já žere wifi baterku MNOHEM více nežli mobilní data. Zejména když nejsem připojen ke známé síti a on co chvíli skenuje jestli nění v okolí sítě ke které se může připojit :). Takže na FUP je wifi řešením, na šetření baterky naopak, tam jsou mnohem úspornějnější mobilní data. Klidně věřím tomu že to má některé zařízení jinak, ale bude jich minimum.

Zmasterq

zmasterq 0

z aplikace
16.7.2015 18:13

by mě zajímalo co má faktuz na Firefox.. náhodou je to suprovej prohlížeč se spoustu addonama, sice teď trochu pokulhává ale pořád dobrý, teda u mě v Linuxu, nevím jak to je ve widlich.. a Skype ten byl spatnej už když ho mrkvosoft kupoval a teď ho ničí ještě víc.. taky ho moc nemusím ale v práci ho používaj na videokonference a tak bohužel musím sním žít..

optimas

z aplikace
16.7.2015 19:19

zmasterq: nevšim sis ze faktuz debil má problém ze vším. Já bych chtěl jednou vidět jeho mobil co v něm ten vůl má, protože ať se tady cokoli napíše o jakékoli apk tak ten debil napíše že je to spyware. On je úplně mimo

Zmasterq

zmasterq 0

z aplikace
16.7.2015 20:40

říká, že má nexus já si myslím, že jo vyfoceny a nalepeny na nakym telefonu z hračkářství.. jinak by někdy nepsal takový blafy… u nás se říká meleš h…A a z huby ti padaj sra…y :-D tak jemu musí smrdet z pusy…:-D

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

16.7.2015 20:45

optimas: Jsi přesně ten typ člověka, který absolutně nevnímá co zde píšu. Telefon jsem zde zmiňoval snad 100x, stejně jako desítky dalších společností nejen v oblasti mobilních zařízení, které preferuji a doporučuji ;)

Teflon_490

Teflon_490 0

z aplikace
17.7.2015 1:10

kosta: tak u mě na Notu je to přesně naopak, mobilní data žerou několikrát víc než WiFi.

jmenopovinne

jmenopovinne

17.7.2015 12:27

Skype pro Android aktualizován, přináší velmi užitečnou funkci – automatickou zálohu veškeré komunikace na servery NSA. :-)

mkyral

mkyral

17.7.2015 12:42

kosta:
Nexus 4. Lollipop 5.1, nash kernel, DS battery saver nastavený na probouzení jednou za hodinu. Pokud telefon aktivně nevyužívám, bere si to bere tak 15% za den.

A je docela rozdíl, jestli jsem na webu připojen přes wifi, nebo přes mobilní data. Ale může to být ovlivněno jak mobilem, tak i sílou signálu.

RSS (komentáře k článku)