Skládací telefon Samsung vydrží 200 tisíc ohnutí. Společnost ukázala testování ohebných displejů

samsung galaxy fold test ohebneho displeje

Ohebný telefon Samsung Galaxy Fold byl představen minulý měsíc. Už dávno předtím se ale spekulovalo o tom, jak to bude s výdrží ohebného displeje. Moc těmto spekulacím nepřidalo ani nedávné video, kdy jsme mohli ohebný mobil od Samsungu vidět poprvé na neoficiálním videu. A možná i kvůli tomu nyní korejská společnost vydala prohlášení s tím, že ohebný telefon vydrží 200 tisíc ohnutí. Prohlášení doplnila i o video, jak se takové ohýbání testuje.

Ohebný displej při průměrném používání vydrží více než 5 let

Ohebný telefon Samsung nebude vůbec levným zařízením, společnost si tak musí být jistá, že ohebný displej vydrží. Podle interního testování vydrží Galaxy Fold minimálně 200 tisíc ohnutí. Což znamená, že kdyby uživatel každý den otevíral a zavíral telefon stokrát, tak vydrží pět let. Bohužel ale tento test nám nedal odpověděl na vše.

New Form Factor, New Rules: Watch the Galaxy Fold’s Folding Test

New Form Factor, New Rules: Watch the Galaxy Fold’s Folding Test

Například nevíme, co se stávalo s telefony po dosažení limitu 200 tisíc ohnutí. Zároveň chybí fotografie anebo záběry na telefon, který prošel tímto testem. Nevíme tak, jak moc bude zdeformovaný displej apod. Společnost jen prozradila, že na speciálních přístrojích trval test celý týden. Každopádně dlouho už bychom neměli čekat, ohebný telefon Samsung se za několik týdnů objeví u prvních uživatelů. Bohužel Česko v první vlně není a prozatím nejsou informace o tom, jestli se ohebný telefon Samsungu objeví později u nás.

Jak se vám s odstupem času líbí ohebný telefon Samsung?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)