Jak změnit tapetu v aplikaci Signal? Jiná se dá nastavit i pro každý chat

Signal změna tapety

Poté, co si populární komunikátor WhatsApp znepřátelil velkou spoustu uživatelů zaváděním nových pravidel pro nakládání s daty, hodně stoupla obliba různých alternativ. Velký nárůst uživatelů jistě těší například i vývojáře aplikace Signal. Nástroj, který je známý kvalitní šifrovanou komunikací, přitom poslední dobou přebírá některé prvky WhatsAppu. Jednoduše proto, aby se lidem mezi těmito platformami snadněji přecházelo. Jednou z nedávno zavedených novinek je změna tapety v aplikaci Signal. Ta se přitom dá provést jak pro všechny konverzace naráz, tak i pro jednotlivé chatovací karty samostatně.

Signal Private Messenger
Signal Private Messenger

Změna tapety v aplikaci Signal

Pokud chcete změnit pozadí pro všechny konverzace v aplikaci, můžete tak provést v hlavním menu. Stačí klepnout na profilovou ikonku vlevo nahoře a vybrat položku Vzhled. Kromě motivu (tmavý / světlý / automaticky) a výběru jazyka se zde nachází i položka Tapeta pro konverzaci. Jednotné číslo je v tomto případě trochu špatné označení, jelikož jde skutečně o globální nastavení. Po klepnutí na Nastavit tapetu se dostanete k výběru základních barevných obrázků, nicméně zvolit můžete klidně i libovolnou fotku z galerie. Na stejném místě je případně možné i tapetu resetovat na původní. V nastavení se nachází také přepínač pro tlumení jasu tapety tmavým režimem.

Volba jiného pozadí se dá velmi podobným způsobem provést i v jednotlivých konverzacích. Stačí jednu z nich otevřít a klepnout vpravo nahoře na tři tečky znázorňující menu. Dále klepněte na Nastavení konverzace a Tapeta pro konverzaci. Následující nastavení je stejné jako u předchozího případu. Stejný postup platí pro Android i iOS verzi.

Jak moc si graficky uzpůsobujete různé aplikace?

 

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V kapse stále nosí starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)