Shap-E je nové AI, které kreslí velmi pokročilé 3D obrázky

Shap-E OpenAI 3D modely generátor

Společnost OpenAI, která stojí za populárním komunikačním textovým nástrojem ChatGPT a grafickým generátorem DALL-E, představila další produkt, který je schopný převádět psané vstupy na vizuální výstupy. Jde o projekt a AI model Shap-E, jehož posláním je na základě textových popisů generovat 3D modely. Dokáže přitom vytvářet parametry implicitních funkcí, které mohou vykreslovat texturované sítě a pole neuronového záření (NeRF). Tím se liší od dosavadních řešení, oproti kterým je také rychlejší.

Ačkoli je popis NeRF dosti technický, stačí vědět, že se jedná o novou metodu syntézy trojrozměrných pohledů a 3D rekonstrukce, která má široké uplatnění v robotice, mapách měst, autonomní navigaci, virtuální/rozšířené realitě a dalších oblastech. Shap-E tak uživatelům umožňuje vytvářet složité 3D modely s vysoce kvalitními texturami.

Shap-E OpenAI 3D modely generátor ukázky

Pro zájemce o tento nový model je připraven repozitář na Githubu. Mezi příklady kreativní tvorby s Shap-E jsou uvedeny třeba židle ve tvaru avokáda, letadlo ve tvaru banánu, miska zeleniny nebo židle ve tvaru stromu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Které grafické AI generátory jste už zkoušeli?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)