Menu

Sezóna F1 se blíží. Užijte si ji s aplikací pro Android!

Je (bohužel) poměrně časté, že Android hraje druhé housle co se týká vývoje aplikací. Mnohé zajímavé programy a hry bývají nejdříve dostupné pro iOS a teprve pak pro Android (vzpomeňme například Angry Birds). Naštěstí tomu tak není v případě královny motorsportu – formule 1.

Souběžně s blížícím se startem sezóny se totiž chystá oficiální aplikace s podporou push notifikací. Program vyvíjí server Formula1.com ve spolupráci se společností Vodafone a bude nabízet časy (fandové F1 budou znát jako “live timing”) z každé části víkendu (tj. ze všech tréninků, kvalifikace a závodu). Sledovat budete moci například jednotlivé časy každého závodníka, jejich pořadí, časy v jednotlivých sektorech apod.. K tomu, abyste mohli využít všechny funkce, jež bude tato aplikace nabízet, se budete muset zaregistrovat na serveru Formula1.com.

K dispozici budou také informace o počasí (sledování teploty, srážek, tlaku a vlhkosti vzduchu, rychlosti a směru větru), indikátor stavu trati (např. signalizace žlutých vlajek, zastavení závodu, výjezd safety caru, …), textové komentáře, výsledky jednotlivých závodů sezóny, kalendář a celkové pořadí jezdců i týmů v šampionátu. Program tak nabídne v podstatě vše, co může fanoušek F1 potřebovat.

Zatím nebylo zveřejněno přesné datum uvolnění, ale dá se předpokládat, že to nebude za dlouho, neboť první závod sezóny v Austrálii je plánován na 25. – 27. březen. Aplikace bude nabízena zdarma, registrovaní uživatelé budou v nejbližších dnech informováni o její dostupnosti e-mailem. Verze pro iOS a další platformy budou následovat.

Oficiální aplikace pro fanoušky F1

Oficiální aplikace pro fanoušky F1

Zdroj: AndroidCentral a Formula1.com.

 

Komentáře

Michal

Michal

14.3.2011 9:27

Myslíte tedy, že se dočkáme i na symbianu?

Uni

Uni

14.3.2011 10:06

Btw. Sezóna F1 se NEblíží, ona už začala, jen se nekonal 1. závod v Bahrajnu.

Uni

Uni

14.3.2011 10:07

ad můj příspěvek. Co to tu melu za kraviny?

Greepm

Greepm

14.3.2011 10:22

Juhuuu…konecne nebudu muset mit notes s livetimingem na kline:-D Jinac par fandovskych aplikaci na F1livetiming jsem take zkousel v minule sezone, ale tato by mohla byt opravdu luxusni, paklize to bude umet to co je psano.

p.s. dovolim si rypnout…mclaren je letos fakt designova lahudka!

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

14.3.2011 10:25

To: Uni
Tak to už je opravdu zbytečné slovíčkaření…. Nevím, jak pro Vás, ale pro mne začíná sezóna prvním závodem. Bahrajn bude MOŽNÁ přesunut, čili v takovém případě to jistě první závod nebude. Prvním závodem bude – a to zcela nesporně – Austrálie.
Někdy mám fakt pocit, že někteří čtenáři hledají cokoli, za co by mohli autora chytit. Dám Vám tip – když příště nic nenajdete, zkuste třeba polemizovat o tom, zda článek opravdu napsal Karel Kilián.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

14.3.2011 10:25

To: Greepm
Také se na to sakramentsky těším :-P

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

14.3.2011 10:30

To: Michal
Možná ano. Na formula1.com píšou: “Available on iOS with other operating systems to follow.”

Michal

Michal

14.3.2011 12:40

Teď jsem si vzpomněl, tedypokud se nepletu tak byla nějaká aplikace na iphone kde bylo možné sledovat živě kde je jaký vůz na trati. Bude něco takového i v této aplikaci?

Substance242

Substance242

14.3.2011 17:39

No to by bolo super, len ako poznám FOM, tak bude platená a teda ja ju na Markete vôbec nebudem mať. :-) Minulý rok som používal jeden neoficiálny live timing program, ale bohužiaľ práve na žiadosť FOM ho musel autor stiahnuť.

(FOM = Formula One Management)

PS: Na titul ide Ferrari a snáď sa ukáže aj Mercedes. :-) McLaren zatiaľ vyzerá zúfalo, hoci design je na pohľad zaujímavý.

THeBaNDiT

THeBaNDiT

14.3.2011 18:17

opravdu článek napsal Karel Kilián? :D

Ale nie, som zvedavý na túto aplikáciu, ako dlhoročný fanúšik F1 si ju nenechám újsť, ďakujem za tip. :)

dudy

dudy

14.3.2011 22:16

Děkuji za článek. Pro mě zajímavá informace, jelikož mám možnost sledovat pouze Novu, tak se výsledky z tréningů a hlavně kvalifikaí budou hodit.

RSS (komentáře k článku)