Sezóna F1 se blíží. Užijte si ji s aplikací pro Android!

No Image-01

Je (bohužel) poměrně časté, že Android hraje druhé housle co se týká vývoje aplikací. Mnohé zajímavé programy a hry bývají nejdříve dostupné pro iOS a teprve pak pro Android (vzpomeňme například Angry Birds). Naštěstí tomu tak není v případě královny motorsportu – formule 1.

Souběžně s blížícím se startem sezóny se totiž chystá oficiální aplikace s podporou push notifikací. Program vyvíjí server Formula1.com ve spolupráci se společností Vodafone a bude nabízet časy (fandové F1 budou znát jako “live timing”) z každé části víkendu (tj. ze všech tréninků, kvalifikace a závodu). Sledovat budete moci například jednotlivé časy každého závodníka, jejich pořadí, časy v jednotlivých sektorech apod.. K tomu, abyste mohli využít všechny funkce, jež bude tato aplikace nabízet, se budete muset zaregistrovat na serveru Formula1.com.

K dispozici budou také informace o počasí (sledování teploty, srážek, tlaku a vlhkosti vzduchu, rychlosti a směru větru), indikátor stavu trati (např. signalizace žlutých vlajek, zastavení závodu, výjezd safety caru, …), textové komentáře, výsledky jednotlivých závodů sezóny, kalendář a celkové pořadí jezdců i týmů v šampionátu. Program tak nabídne v podstatě vše, co může fanoušek F1 potřebovat.

Zatím nebylo zveřejněno přesné datum uvolnění, ale dá se předpokládat, že to nebude za dlouho, neboť první závod sezóny v Austrálii je plánován na 25. – 27. březen. Aplikace bude nabízena zdarma, registrovaní uživatelé budou v nejbližších dnech informováni o její dostupnosti e-mailem. Verze pro iOS a další platformy budou následovat.

Oficiální aplikace pro fanoušky F1 Oficiální aplikace pro fanoušky F1

Zdroj: AndroidCentral a Formula1.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Real-Racing-3-splash

Real Racing 3: Skutečně reálné závody?

Hry Jan Olejník Jan Olejník
6 min. uložit na později

Komentáře (12)