Menu

Sero Phone – i telefon může být kulatý (koncept)

Mobilní telefony charakterizoval odjakživa obdélníkový tvar, který dominuje již několik let. Napadlo vás ale, jak by vypadal telefon, který by svým tvarem připomínal spíše kulatou krabičku od másla? V minulosti již pár podobných přístrojů vzniklo (jmenujme například Alcatel One Touch 810), ale žádný z nich se příliš neuchytil. Server Concept Phones přináší čas od času zajímavý článek s konceptem, který je většinou vytvořen fanoušky mobilních telefonů a na pult obchodů se ani nedostane. Vypíchnout musíme telefon Sero Phone, který vyniká především svou kulatou konstrukcí a celkově netypickým provedením. Koncept s názvem Sero Phone má být určen především pro náročné posluchače hudby, neboť se v jeho těle ukrývá kvalitní reproduktor po celém obvodu zařízení. Celé tělo je 19 mm tenké, vyrobené z polykarbonátu a na svém obvodu ukrývá také notifikační LED diody. Na zajímavý koncept s názvem Sero Phone se můžeme podívat na následujících fotografiích.

Sero phone

sero-phone

Sero-concept-phone-3

Sero-concept-phone-2

Sero-concept-phone-5

Jelikož se jedná pouze o koncept, žádné detailnější informace o hardwaru nelze očekávat. S největší pravděpodobností se na trh tento přístroj nedostane, ale kdo ví – třeba se některý z výrobců inspiruje. Hodil by se podobný tvar telefonu i vám?

zdroj: concept-phones.com

 

Komentáře

Daduunka

z aplikace
4.5.2014 17:05

A já bych byl pro, aby to mělo šňůrku a jmenovalo se to Jojo phone :-)

Martin

Martin

4.5.2014 17:18

Jako koncept je to výborný, dokážu si to představit jako budík nebo jako lepší přenosnej repráček, když by se dva spárovali a byla by aplikace na vytvoření “3D” zvuku bylo by to výborný na ven.
Ještě tomu po obvodu přidělat kolo a byl by to budík co by před vámi ráno zdrhal :D (jen fikce, takhle se mi to líbí víc).

policak

policak

4.5.2014 18:55

Kulatou krabicku od masla? Prominte, ale o jakou znacku masla jde? Mne se nevybavuje ani jedna, takze netusim, co mel autor tim primerem na mysli.

kogli

kogli

4.5.2014 19:21

Upřímně, je to sice pěkné, ale určitě ne jako náhrada telefonu. Vždyť by se to nedalo držet. Ani hry by se na tom pořádně nedaly hrát. Ani pořádně prohlížet internet. Je to spíš něco jako chytré hodinky, akorát bez řemínku.

Já bych si to určitě nekoupil.

TheIcicle

TheIcicle

z aplikace
4.5.2014 19:24

tak jako nejaka mp4 s dotikovou obrazovkou super, ale jako mobil je to hovadina

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

4.5.2014 19:31

Daduunka:
“Jojophone” to sedí :)

Já v tom vidím typicky dámský telefon. Krásně padne do kabelky mezi make-up, pudřenku atd. :)
Nicméně koncept je zajímavý.

Qels

z aplikace
5.5.2014 0:06

To víte, že hodil… …hodil by se mi na stěnu. taky v tom vidím spíše dámský, možná dětský telefon. To já jsem spíše na tabulku čokolády. Ale jako více funkční odznak na ledničku, či hodinky by mohl plnit funkce nevídané.

Teflon_490

Teflon_490 0

z aplikace
5.5.2014 1:46

policak: tak se zkus zamyslet trochu víc, možná tě nakonec napadne třeba perla, nebo rama byla myslím taky jednu dobu kulatá, ale uznávám, taky mně ta asociace trochu zarazila.

Jinak, design supr, ale jak už tu bylo napsáno, koncept zobrazení na monitoru (displayi) je odjakživa obdélník, takže na klasické používání dost nepraktické. Ale pokud by se to používalo na nějaké specifické účely potažmo s aplikacemi speciálně upravenými pro toto zařízení, mohlo by to být zajímavé.

Mor

z aplikace
5.5.2014 6:21

to Teflon490. tak se zkus zamyslet ještě víc ! A opravdu perla není máslo, ani trochu se ta hmota máslu nepodobá !

mcmartincerny

z aplikace
5.5.2014 7:16

Jako normální telefon je to asi nepoužitelné, nedali by se na tom pouštět filmy asi hrát hry, ale jako mp4 nebo kapesní hodinky je to dobré, ale kvůli display by byla velká cena a kdo by dával hodně peněz za kapesní hodinky, nebo mp4 v dnešní době kdy je vše na telefonech, google glass, nebo smartwatch

Teflon_490

Teflon_490 0

z aplikace
5.5.2014 21:23

Mor: tak to jo, já sem nečekal, že by někoho napadlo řešit jestli to opravdu jako máslo chutná nebo ne :-)

Mor

z aplikace
6.5.2014 6:33

Teflon: mě je fuk co ti jak chutná, ani jsem o chutnání nic nepsal, ale ta hmota v kulaté krabičce, kterou máte s autorem na mysli, je MARGARÍN, s máslem to nemá nic společného (ani s chutí)

Miquel

z aplikace
6.5.2014 10:00

Pratele tak tohle je hnus. Na tohle bych se ani u výlohy nezastavil abych si to prohledl.

RSS (komentáře k článku)