TOPlist

V ČR začala fungovat žádaná Google novinka. I když by neměla

Sdílení nablízko Nerby Share Windows ČR

Zhruba před měsícem jsme se s vámi nadšeně podělili o novinku, že v systému Windows se začíná v rámci beta testování zabydlovat funkce Nearby Share neboli Sdílení nablízko. Prostředí, které bylo primárně určeno pro Android zařízení a umožňuje jednoduché posílání souborů, podobně jako konkurenční „jablečný“ AirDrop, tím pádem proniká do dalšího systému. Před několika hodinami proběhlo dříve avizované „globální“ rozšíření testované novinky a ta již funguje i v ČR bez dalších „háčků“. Ale vlastně by neměla.

Aktualizovaná oficiální nápověda této funkce tvrdí, že Sdílení nablízko jako beta aplikace pro Windows funguje v podstatě v celém světě, ale existuje také seznam zemí, kde prý zatím dostupné není. Najdeme na něm téměř kompletní výpis zemí Evropské unie a je zde i Česko. Kupodivu chybí Rakousko, i když může jít o chybu. Tento článek byl původně postaven na nářku, že Češi opět patří mezi výjimky a budou muset čekat dál. Ale ukázalo se, že tomu tak není.

Sdílení nablízko Nerby Share Windows ČR ukázka

 

I z českých IP adres už se dá úspěšně klepnout na stahovací tlačítko Get started with Beta na oficiální stránce. Takže pravděpodobně můžete novinku vyzkoušet rovnou i vy. Není potřeba žádná VPN ani jiný trik. Buď se Google „seknul“, nebo už zmíněné omezení neplatí. Každopádně se můžete do testování Sdílení nablízko ve Windows s radostí pustit. A třeba nám i napsat, jak se vám s ní pracuje. My brzy přineseme vlastní pohled či návod.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Funguje? Co jste zkusili poslat?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)