TOPlist

Sdílení na blízko v Androidu se naučilo přenášet i aplikace! To neumí ani Apple AirDrop

Sdílení na blízko aplikace

Google letos v srpnu uvedl dlouho očekávanou funkci Sdílení na blízko, která po letech volání uživatelů dokáže pohodlně přenášet soubory přímo mezi telefony. Google teď oznámil, že Sdílení na blízko se naučí kromě souborů přenášet i celé aplikace. Jak to bude fungovat a kdy se tato funkce dostane do vašeho Androidu?

Uživatelé Androidu dlouhé roky neměli jednoduchý univerzální způsob, jak přenášet soubory přímo mezi telefony. Mohli jen smutně koukat přes plot ke konkurenci, kde už dlouho dobře fungovala funkce Apple AirDrop. Letos Google přišel s funkcí Sdílení na blízko (Google Nearby Share) a ta je v mnohém ještě pokročilejší než řešení od Applu. Dokáže totiž vybrat tu nejrychlejší technologii, která je na obou telefonech dostupná a využít ji. Pracuje tak s Bluetooth, Wifi Direct nebo Wifi hotspot.

Share links, photos and more with Nearby Share on Android

Share links, photos and more with Nearby Share on Android

Teď Sdílení na blízko přidává další trumf. Google oznámil, že v dohledné době bude možné sdílet mezi telefony i celé aplikace stažené z Obchodu Play. To vše bez využití připojení k internetu. V Google Play v sekci Moje aplikace a hry se brzy objeví položka Sdílet aplikace, kde bude možné vybrat, které aplikace chcete sdílet a poslat je vašim přátelům do jejich telefonů. Sdílení na blízko se má naučit odesílání aplikací v řádu několika týdnů.

Jak často posíláte soubory přímo mezi dvěma telefony?

Zdroj: Google blog

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)