TOPlist

USB tethering: Jak z mobilu sdílet internet přes kabel? (návod pro začátečníky)

tethering sdílení internetu z telefonu přes kabel

Věděli jste, že z mobilního telefonu je možné sdílet jeho připojení k internetu s jinými zařízeními? Ano, pokud máte váš mobil připojený k bezdrátové síti, je možné „signál“ předávat dál. Což se hodí nejčastěji v případě, kdy jste mimo dosah pevné či WiFi sítě a jiné vaše zařízení či zařízení někoho dalšího jinou možnost připojení nemá. Existuje přitom několik způsobů, jak se to dá provést. Možná jste se už setkali s pojmem „hotspot“ (alias WiFi tethering). Pod touto funkcí se ukrývá vytvoření nové WiFi sítě z mobilu s datovými přenosy, který své připojení bezdrátově sdílí s dalšími přístroji. Podobně to jde i přes Bluetooth, ale to má několik omezení. My se dnes podíváme, jak z Android telefonu zapnout takzvaný USB tethering aneb sdílení internetu přes kabel. Při něm plní mobil napojený na počítač roli fyzického přístupového bodu (modemu).

Sdílení internetu z telefonu přes kabel

Sdílení internetu z telefonu přes kabel

Slovo tethering zastřešuje všechny výše uvedené varianty sdílení internetového přípojení z mobilního zařízení. Ať už přes WiFi, Bluetooth nebo kabelovým spojením. Variantu s připojením přes USB Android zvládá od verze 2.2 a o pár let později nastoupil také zmíněný bezdrátový hotspot. Tyto dvě metody jsou nejvyužívanější a každá má pár svých výhod. Zásadním rozdílem je, že na vytvořenou WiFi se může připojit více zařízení. Jak je na tom USB tethering?

Tři hlavní výhody „kabelové“ varianty

  • Přímé spojení eliminuje riziko „nabourání“ do sítě.
  • Telefon/tablet se automaticky také nabíjí.
  • Stabilnější připojení než u WiFi hotspotu.

Samotné sdílení internetu z telefonu přes kabel se nastavuje snadno.

  • Běžte do Nastavení telefonu.
  • Otevřete nabídku pro WiFi a další připojení (názvy se v různých systémech liší).
  • Najděte položku USB připojení či tethering. Může se ukrývat i v menu pro hotspot.
  • Jakmile je mobil či tablet k počítači v pořádku připojený (a proběhla i nutná instalace ovladačů), je funkci možné jedním kliknutím zapnout.
  • Obratem se v systému počítače objeví nové připojení, které se tváří jako jakékoli jiné kabelové.

How to Enable and Use USB Tethering on Samsung Galaxy Note II

How to Enable and Use USB Tethering on Samsung Galaxy Note II

Sdílet se přitom dá nejen internet z mobilního datového připojení, ale také z WiFi signálu. USB tethering tak najde využití i v případech, kdy notebooku nefunguje WiFi přijímač nebo chcete na internet jít ze stolního počítače bez jiné možnosti připojení.

Pro jaké příležitosti se vám USB tethering hodí?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)