Sci-Fi se stává realitou: Prsty ve virtuální realitě? Žádný problém

Manus VR – sci-fi realitou – hapticke rukavice – náhleďák

V podstatě před pár dny došlo k uvedení na trh virtuální reality HTC Vive, které na rozdíl od svého konkurenta, Oculusu, umí pracovat přímo s rukama hráče. V základním balení tak zákazník získá kromě samotné VR helmy a snímačů okolí také dva ovladače do rukou, díky nimž může zapojit celé tělo. Nyní ale přichází nizozemský startup, který chce hraní posunout ještě dále – na hranici toho, jak ho známe ze Sci-Fi příběhů.

Sci-Fi realitou: Přivítejte haptické rukavice

Manus VR je nizozemský tým, který do herního světa přináší další kousek výbavy pro virtuální realitu. Jeho stejnojmenné rukavice jsou novým doplňkem pro HTC Vive a do hry zapojí i vaše prsty. Ovládání tedy může dostat ještě další nový rozměr. Oculus Rift se tak dostává na druhou kolej již podruhé a HTC si ke svému zařízení může připsat další plusové body, díky prvnímu zajímavému a kompatibilnímu hardwaru třetí strany.

Manus-VR-haptické rukavice - Sci-Fi realitou

Rukavice Manus VR jsou omyvatelné a na zápěstí mají upevněné držáky s hardwarem a ovladačem HTC Vive. Samozřejmostí je pak haptická odezva, o kterou se stará vibrační motorek. Na jedno nabití by pak baterie v rukavicích měly vydržet až osm hodin hraní.

V současnosti se však teprve chystá uvedení prvního vývojářského kitu, takže nepočítejte s tím, že si rukavice ihned pořídíte. Tento první kit by měl jít do předprodeje v druhém čtvrtletí tohoto roku, předplatitelům by pak samotné rukavice měly dorazit někdy ve třetím čtvrtletí. Vývoj samozřejmě nějakou chvíli potrvá, v tuto chvíli je ale těžké soudit, kdy se příslušenství dostane na pulty běžných obchodů pro komerční prodej.

Cena prvního vývojářského kitu by měla být 250 USD, což je v přepočtu asi 6300 Kč. Na herní ovladač to není až tak levná záležitost, na druhou stranu jedná se o vývojářský kit, takže finální cena pak může být úplně jiná. Pokud vás zajímá, jak rukavice fungují a co vše se s nimi dá dělat, sledujte příští týden dění na GDC (Game Developers Conference), kde se tým Manus VR hodlá předvést.

Zdroj: Eng

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)