Samsung uvádí Tizen telefon za 1600 Kč. Uspěje proti Android konkurenci z Číny?

Samsung-Z2-2

Dnes asi málokoho překvapí, že se dá v nabídce čínských výrobců vybrat telefon s cenou do 2 tisíc. Navíc s Androidem a pro nenáročné uživatele i vcelku dostatečným hardwarem. Oproti tomu u zavedených výrobců se moc často nesetkáváme se smartphony z této cenové kategorie, vyloučíme-li tedy letité výprodejové modely. To se rozhodl změnit jihokorejský Samsung, který na indický trh uvádí telefon Samsung Z2.

Tizen vs. Android v nejnižší váhové kategorii

Samsung se však rozhodl použít pro útok na nejnižší cenovou kategorii smartphonů poněkud jinou taktiku, než zmínění výrobci z Číny. Namísto Androidu se jihokorejský výrobce rozhodl nasadit svůj vlastní operační systém Tizen, se kterým se můžeme setkat také v televizorech nebo třeba chytrých hodinkách.

Hardware telefonu zahrnuje chipset Spreadtrum se čtyřjádrovým procesorem podpořený 1 GB operační paměti a 8GB interním úložištěm. Samsung Z2 dále nabízí 3,97″ IPS displej, jehož rozlišení zatím neznáme, 5MPx zadní fotoaparát a přední VGA kamerku. Příjemným překvapením je pak rozhodně LTE konektivita. Použitá baterie nabídne skromnou kapacitu 1 500 mAh.

Samsung Z2

Telefon Samsung Z2 se začíná prodávat v Indii za 4590 rupií, tedy v přepočtu přibližně 1630 Kč. S vysokou pravděpodobností se však bude jednat o model určený výhradně rozvojovým trhům a například do Evropy se oficiálně nejspíš ani nepodívá. Bylo by však rozhodně zajímavé srovnat tuto novinku od Samsungu s některým z čínských konkurentů, kteří dnes dokáží při podobné ceně nabídnout lepší hardwarové parametry a dokonce i 2 GB RAM, ale softwarová vyladěnost zde bývá spíše sázkou do loterie.

Jaký smartphone do 2 tisíc byste volili vy? Samsung Z2 s OS Tizen, nebo “neznačkovou Čínu” s Androidem?

Zdroj: GSMArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)