Nový čip od Samsungu změří množství tuku, teplotu i svaly

samsung čip biprocessor

Že chytré hodinky nebo fitness náramky jsou teprve v začátcích svého vývoje víme všichni. Ačkoli jsou už nyní oblíbeným doplňkem a pomocníkem, na kterého zapálení uživatelé nedají dopustit, nabídka funkcí a spolehlivost těchto zařízení má pořád velký prostor pro zlepšení. Samsung je přesvědčen, že jeho čip s názvem Bio-Processor by mohl být tím pravým ořechovým.

Samsung: Chytré hodinky budou ještě chytřejší

Velká část funkčnosti wearables sice leží ve spolehlivém systému, nový čip od Samsungu by však mohl nastartovat ještě větší poptávku po skutečně chytrých hodinkách a způsobit tak i rychlejší posun softwaru. Nový Bio-Processor slouží jako kvalitní monitoring celé vaší osoby. Technologie nalezne uplatnění ve fitness náramcích i smartwatch – a umí toho spoustu:

  • kontrola tuku v těle
  • měření teploty
  • měření svalové hmoty
  • měření srdečního tepu i rytmu
  • level stresu a mnoho dalšího

samsung bio-processorSamsung poskytne licence i ostatním výrobcům

Důležitým faktorem je, že všechny funkce jsou zabudované pouze v jednom čipu, který si na monitoring i zpracování vystačí úplně sám. Korejská společnost navíc prohlásila, že licenci nabídne i ostatním výrobcům. Prvního chytrého nositelného zařízení s čipem Bio-Processor bychom se měli dočkat už začátkem příštího roku.

Zdroj: AC

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)