TOPlist

Samsung vydal peněženku Wallet a vypálil Googlu rybník

Samsung Wallet peněženka Galaxy Store Samsung Pay Samsung Pass

Uběhlo jen pár týdnů od chvíle, kdy společnost Google na své konferenci I/O oficiálně potvrdila, že pracuje na (staro)novém formátu digitální peněženky Google Wallet. Zatímco tento technologický gigant spousty detailů a oficiální spuštění ještě chystá, jiný gigant stihl svou variantu stejného nástroje poměrně v tichosti dokončit a vydat. Korejský Samsung. V oficiálním obchodě Galaxy Store se nyní nachází aplikace Samsung Wallet.

Společnost si vydání aplikace usnadnila tím, že v obchodě fakticky nahradila stávající nástroj Samsung Pay, po němž nová peněženka přebrala také URL adresu. Samsung Wallet si přitom osvojuje nejen schopnosti placení, ale má sloužit i jako úložiště pro platební či věrnostní karty, osobní doklady, letenky a další dokumenty. Služba tedy bude nabízet úplně to stejné jako Google Wallet a navíc se jí podařilo konkurenci v příchodu na trh předběhnout.

Pro tuzemské uživatele Samsung zařízení jde ovšem (zatím) o hořkosladkou zprávu. Dlouho slibované Samsung Pay, které peněženka nahrazuje, totiž v ČR nezačalo oficiálně fungovat a není zde v tuto chvíli tedy k dispozici ani Wallet. Na rozdíl právě od Google Wallet, s jehož spuštěním se oficiálně počítá i u nás. Uvidíme, jestli korejská firma po finálním sloučení všech funkcí novou peněženku vyšle i do dalších regionů.

Když budou fungovat obě, kterou peněženku budete používat?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)