Véčko je opět „in“. Samsung ho vyrobí se dvěma displeji

Samsung G9198

Zatímco je svět zaneprázdněn zjišťováním novinek kolem modelů Galaxy Note 5 a Galaxy S6 Edge+, ukážeme vám, co onen svět tak nějak přehlíží. Samsung totiž v Číně představil také model, který sice navazuje na řadu modelů Galaxy, ale nepatří do rodiny. Jak to? Smartphone to je, powered by Android je taky, tak proč tam nepatří? Protože je to véčko. A rozhodně není ošklivý ani nevypadá jako retro model.

Samsung G9198 má jeden charakteristický rys. Tedy vlastně rovnou tři. Kromě toho, že se jedná o véčko, jsou jimi také dva totožné displeje, jeden z vnější strany smartphonu, který můžete používat jako běžnou „placku“, a druhý z vnitřní strany, který je sice také dotykový, ale ovládat ho budete pravděpodobně spíše přes tlačítka. Při nejmenším to bude pohodlnější.

Oba displeje budou mít úhlopříčku 3,9″, oba budou mít rozlišení 768 x 1280 pixelů, oba budou AMOLED. Jako hlavní kamera bude sloužit 16 Mpx senzor na zadní straně, po vyklopení se objeví i druhý senzor, určený pro videohovory. Ten nabídne 5 Mpx. Pokud se vám to zdá málo, protože selfíčko musí být kvalitní, véčko vyklopíte a cvaknete se hlavním foťákem. Díky přednímu displeji tak uvidíte sami sebe i svůj úšklebek.

Véčko od Samsungu

O výkon se postará především šestijádrový procesor od Qualcommu – Snapdragon 808. Asistovat mu budou 2 GB operační paměti a 16 GB interního úložiště. To bude rozšiřitelné pomocí MicroSD karet až do velikosti 128 GB. Samozřejmostí je LTE a dostupná bude i Dual-SIM verze. Baterie bude mít kapacitu 2020 mAh, což není příliš.

Véčko od Samsungu

Co ovšem není úplně zvykem je absence 3,5mm jacku pro připojení sluchátek. Ty se sice připojit dají, ale jen přes Micro USB. To ve zkratce znamená, že s jinými sluchátky než s originálními si moc neškrtnete. Je možné, že bude časem dostupná i redukce, originál ale pravděpodobně bude stát více než je většina z nás ochotna zaplatit za kousek drátu.

Telefon byl představen v Číně, což ale nutně neznamená, že tam zůstane. Evropští zákazníci by zajisté po dlouhé době uvítali smartphone s hardwarovou klávesnicí, kterým véčko rozhodně je. Pokud navíc telefon vypadá dobře, mohl by se na trhu prosadit. To vše je ale otázkou času. Bližší informace nás mohou dostihnout už za pár týdnů na veletrhu IFA v Berlíně.

Zdroje: Samsung, AndroidCentral.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)