Samsung představil externí SSD T7 Touch se čtečkou otisků prstů. Zaplatíte si za bezpečnost?

samsung externí ssd disk

Dostupnost SSD disků se za posledních pár let dosti zlepšila. Vždyť 1 TB SSD lze nyní pořídit již od nějakých dvou a půl tisíc korun. Pokud tedy skládáte nové PC, nemá příliš smysl uvažovat nad klasickým magnetickým diskem. Stejný případ se týká taktéž externích disků, kde je rozdíl mezi klasickými a SSD disky trochu větší, ovšem i tak jsou poměrně dostupné. Pouze malá část z nich však nabízí pořádné zabezpečení. Proto vzal Samsung věc do vlastních rukou a představil SSD disk T7 Touch.

Tento externí SSD disk disponuje vlastní čtečkou otisků prstů a vy si tak můžete být jisti, že se k vašim datum nedostane nikdo jiný, než vy a to i přesto, že disk například ztratíte. T7 Touch je následníkem generace T5 s tím, že kromě čtečky nabízí také 256 bitové hardwarové šifrování i možnost přidání hesla. Kromě toho se pochlubí rychlostí čtení i zápisu 1 GB/s a je tedy asi dvakrát rychlejší, než jeho předchůdce.

Samsung T7 Touch

Disk je možné připojit skrz USB-C či USB-C/USB-A kabelem. Konektor jako takový pak podporuje rychlost 10 Gbps skrz USB 3.2 (druhá generace). T7 Touch přichází hned ve třech variantách:

  • 500 GB – 129 USD (asi 3 000 korun bez daně)
  • 1 TB – 229 USD (asi 5 200 korun bez daně)
  • 2 TB – 399 USD (asi 9 000 korun bez daně)

Jak se vám líbí nový Samsung T7 Touch?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)