Rychlá paměť v telefonech Samsung a Xiaomi prodlouží jejich výdrž

samsung_ico

Z více zdrojů přicházejí informace, podle kterých jihokorejský gigant Samsung již začal připravovat svou novou vlajkovou loď, která s největší pravděpodobností ponese označení Galaxy S6. V rámci firmy je chystaná novinka označována jako “Project Zero”, protože vývoj telefonu probíhá prakticky úplně od začátku. Kolem chystaného “top modelu” již tradičně koluje mnoho zvěstí a nepotvrzených informací, týkajících se technických parametrů i designu.

Rychlá paměť v telefonech Samsung a Xiaomi prodlouží jejich výdrž Rychlá paměť v telefonech Samsung a Xiaomi prodlouží jejich výdrž

Patrně nejzajímavější a přitom poměrně pravděpodobná je informace o novém typu interní paměti. Předpokládá se, že pro úložiště v nové vlajkové lodi společnosti Samsung bude použit nově vyvinutý typ Universal Flash Storage 2.0. Tyto jednotky mohou dosáhnout významného zvýšení rychlosti přenosu dat a tím i vyšší rychlosti systému a celkové odezvy zařízení. Další přidanou hodnotou má být nízká spotřeba elektrické energie – Universal Flash Storage 2.0 je ve srovnání se stávajícími paměťmi EMMC citelně úspornější. Podle Samsungu má UFS 2.0 odebírat zhruba polovinu elektrické energie ve srovnání se současnými technologiemi.

UFS je nová generace pamětí NAND Flash, kombinující vlastnosti vysokorychlostních disků Solid State Drive (SSD) a EMMC s cílem dosáhnout vyšší přenosové rychlosti a nižších energetických nároků. Zatímco EMMC dokáže přenášet data rychlostí 400 MB/s, UFS může dosáhnout přenosové rychlosti až 1,2 GB/s, tedy třikrát vyšší. Pokud jde o spotřebu energie, teoreticky by UFS paměti měly požadovat téměř polovinu energie ve srovnání s EMMC 5.0.

Korejci věří, že nový typ paměti nejen zvýší rychlost čtení a zápisu souborů, ale značně rozšíří možnosti moderních mobilních zařízení. Nová technologie například může být užitečná pro vytváření mobilní virtuální reality, kde hraje roli velký přenos dat.

Lze předpokládat, že prvním modelem, který bude osazen tímto typem paměti, bude právě Samsung Galaxy S6. Nezůstane ale osamocen – v budoucnosti Samsung hodlá využívat UFS 2.0 i v dalších zařízeních a gadgetech. Paměti UFS hodlá v příštím roce používat také stále populárnější čínský výrobce Xiaomi.

Zdroje: Droider, GforGames, ETNews.

Nezapomeňte podpořit svůj telefon či tablet v anketě AndroidRoku 2014!
hlasovat tlacitko

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)