Samsung chystá novou řadu chytrých telefonů Galaxy E

galaxy_e_ico

Společnost Samsung se v současnosti potýká s poklesem prodejů svých chytrých telefonů, menšími tržbami a nižšími zisky, zatímco ostatní ambiciózní a silní soupeři v čele s LG se snaží využít situace ve svůj prospěch. Protože se prodalo “jen” 12 milionů Samsungů Galaxy S5 během prvních třech měsíců, což je o 40 % méně, než se předpokládalo, snaží se Korejci nedat svým konkurentům příležitost a chystají “obranná opatření”. V následujícím roce tak můžeme očekávat podstatné zúžení portfolia asi o 30 %, ale samozřejmě i představení nových modelů.

Samsung připravuje novou řadu chytrých telefonů Galaxy E Samsung připravuje novou řadu chytrých telefonů Galaxy E

Podle posledních zpráv bude jednou z novinek řada Galaxy E. Lze tak usuzovat z úniku z databáze Zauba, kde se objevil model Samsung SM-E500F, který je již údajně testován v Indii. Podle ceny 9 378 indických rupií, odpovídající 150 dolarům (asi 3 400 Kč), půjde o telefon určený pro nejnižší segment trhu.

V databázi Zauba se objevil model Samsung SM-E500F V databázi Zauba se objevil model Samsung SM-E500F

Ačkoli o tomto zařízení zatím nejsou k dispozici žádné další informace, SamMobile naznačuje, že řada Galaxy E bude čítat více telefonů s podobným schématem pojmenování, jaké jsme mohli vidět u nedávno představených elegantních Samsungů Galaxy A3, Galaxy A5 a A7.

Uvidíme, jak se Samsungu podaří prosadit v silné konkurenci – například v Číně klesly prodeje o více než 50 %, mimo jiné i kvůli neustále stoupajícím lokálním hvězdám, jako jsou Xiaomi a Meizu.

Zdroje: Galaxy Droid, Android Headlines, Mobil Telefon, SamMobile, Zauba, Phone Arena, GSM Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)