Menu

Samsung prý představí Galaxy S5 v lednu na CESu

Podle informace korejského zpravodajského serveru Naver prý Samsung plánuje představit svou příští vlajkovou loď Galaxy S5 na veletrhu CES (Consumer Electronics Show), který bude probíhat od 7. do 10. ledna v Las Vegas.

Spěch s uvedením další generace je údajně dán zklamáním z prodejních výsledků aktuálního “top” modelu Galaxy S4. Během prvních dvou měsíců se sice prodalo deset milionů kusů, avšak společnost je přesvědčena o tom, že současné prodeje neodpovídají skutečným možnostem Samsungu a mohou být mnohem vyšší. V souvislosti s těmito faktory prý bylo rozhodnuto o přesunutí oznámení Galaxy S5 již na leden.

Bude Samsung Galaxy S5 vypadat takto?

Bude Samsung Galaxy S5 vypadat takto?

V minulosti představil Samsung Galaxy SII v únoru 2011, Galaxy S3 v květnu 2012 a S4 v březnu 2013. V případě S4 se proti předchozí generaci jednalo spíše o evoluční krok a mnozí zákazníci byli zklamáni faktem, že po stránce designu přišla “es čtyřka” jen s drobnými změnami. Pokud by se zpráva o představení Galaxy S5 na CESu potvrdila, pak předběžně můžeme počítat se zahájením prodejů v únoru.

Bude Samsung Galaxy S5 vypadat takto?

Bude Samsung Galaxy S5 vypadat takto?

Pokud jde o technické parametry, tak lze předpokládat 64bitový osmijádrový procesor Exynos 5430, 3 nebo 4 GB operační paměti, fotoaparát s rozlišením mezi 13 až 16 Mpx a optickou stabilizací. Často se také mluví o kovovém (nejčastěji hliníkovém) těle, vodotěsnosti a odolnosti proti prachu, možná se objeví i snímač otisků prstů. Očekávat můžeme také operační systém Android 4.4 KitKat.

Bude Samsung Galaxy S5 vypadat takto?

Bude Samsung Galaxy S5 vypadat takto?

Z našeho pohledu je tato zpráva pouze odvážnou spekulací. V první řadě proto, že by nedávalo velký smysl uvádět nový špičkový model tak krátce po předchozím. Navíc o tom, zda Samsung na CESu, první významnější akci v roce, představí nějaké důležité modely, se spekuluje rok co rok, ale dosud se tak nikdy nestalo. Samsung CES zanedbává a v posledních letech si prezentaci zásadních novinek odbýval v rámci vlastních akcí nazvaných “Samsung Unpacked”. Očekáváme, že stejně tomu bude i v následujícím roce a dovolíme si tipnout, že k představení Galaxy S5 dojde v březnu 2014. Jediné, co zatím víme jistě je, že Samsung informaci o lednovém představení své příští vlajkové lodi nepotvrdil, ani nevyvrátil.

Chcete-li se zasnít nad tím, jaký by mohl být příští “král Androidů”, doporučujeme náš článek Koncepty Samsungu Galaxy S5: bude opravdu tak skvělý?

Zdroje: 4PDA, VR-Zone, IB Times, Talk Android, Naver, CNET a Android Headlines.

 

Komentáře

LoneWolf

LoneWolf

11.10.2013 8:24

2015 to bude Galaxy S20

Dukem

Dukem

11.10.2013 8:27

Samsung chrlí telefony jeden za druhým, čím víc telefonů tím větší zisk, Korejci to moc dobře vědí a je vidět ,že se toho nebojí.
Svojí reklamou lidi zmanipulovali a ti teďka nakupují telefony jako šílení, na jednu stranu mě štve ,že jde tolik peněz jedním směrem, na druhou stranu, dobře jim tak, jen ať vyhodí za další S5, která ještě podraží tolik peněz…

jimmy

jimmy

11.10.2013 8:35

telefon to bude urcite supr, ale co příslušenství? kryty a tak? drzaky do auta? vzhledem k tomu ze bude foun zaoblený tak to bude asi prekerka a i pekne drahá…. no uvidíme jak se s tim Čína popere :-D :-D :-D

Davson

Davson

11.10.2013 8:59

Parametry vypadají zajímavě, bohužel mi dojem kazí ten TOUCHWIZ :-(

Rob

Rob

11.10.2013 9:03

Proc se prodava S4 mene nez cekali?Mno disagnem to nebude,spis cenou ne? :)

Karel Vydra

11.10.2013 9:07

Jen ať perou na trh jeden foun za druhym . Aspon se pořádně nasytí a pak budou i kvalitnější founy za menší peníze , neboť to nebudou top novinky .

Libor Foltýnek

11.10.2013 9:19

Nepřijde mně logické uvést nový model tak brzo. Za prvé to naštve ty majitele S4, kteří chtějí mít top model a budou “přinuceni” koupit zase nový telefon, za druhé bych se bál nevyladěnosti nového modelu uvedeného ve spěchu.
Osobně nevidím žádný důvod, proč bych měl S4 měnit, ale kdo ví, co S5 přinese, třeba mě něco přesvědčí :)

unavix

unavix

11.10.2013 9:34

A cena bude 20 000 nebo víc :o)

dědek

dědek

11.10.2013 9:40

Logické to sice není z vašeho úhlu pohledu,ale z pohledu Samsungu je to dokonalý tah na ego části uživatelů,kteří nedokáží žít bez zcela nejnovějšího modelu,a pak na ty,kteří ví,že každým novým modelem padá cena starších a je tudíž dostupnější.Oni na tom vydělají a běžný uživatel se po prvotní eufórii bude trápit s nedodělaným systémem a čekat na opravy.

mangekiu

11.10.2013 14:41

to už je jak série cod každý rok stejná značka

Lukáš

Lukáš

31.10.2013 23:39

Jak již tady někdo uvedl.
Ohledně toho, že majitelé S4 chtěly mít ,,top model,, .
Tak jsem majitelem S4 ihned po jejím uvedení na TRH a jsem zklamán tím že by už tak brzo měl vyjít S5.
Když pominu cenu, která rapidně klesá.( Koupil jsem i s kož.krytem za cca 700€ ) a teď již se dá sehnat i kolem 500€.
Tak vzhled S4 mě zklamal, protože při zběžném pohledu si můžeme myslet, že je to ,,starý,, S3.
Další jak tu psal, ať chrlí tel.společnosti mobily, aby šly ceny dolů, tak to tak už nejspíš bude.
No co se dá dělat, jen holt si počkám na S5, pokud bude mít jiný vzhled.( a tech. parametry jak se uvádí v článku)

RSS (komentáře k článku)