Známe cenu nových Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo

samsung-galaxy-gear-2-neo

Společnost Samsung představila v loňském roce svůj první model chytrých hodinek, se kterým, přiznejme si, příliš díru do světa neudělala. Nyní je tu ale MWC a nová šance – Samsung představil dva nové modely chytrých hodinek s označením Gear 2 a Gear 2 Neo. Vylepšení se dočkala hardwarová část, ale to nejdůležitější se odehrálo uvnitř – Android byl vyměněn za Tizen OS, který vyvíjí samotný Samsung.

EDIT: Známe ceny. Gear 2 – 7 000 Kč a Gear 2 Neo – 4 900 Kč.

Samsung Galaxy Gear 2 Neo v plné kráse Samsung Gear 2 Neo v plné kráse

Ptáte se, proč byly představeny dva modely a jaký je v nich rozdíl? Kam zmizelo označení Galaxy? Vězte, že tím hlavním rozdílem je absence fotoaparátu v případě Gear 2 Neo. Na první pohled je druhá generace velmi podobná prvním Galaxy Gear, změn se dočkal fotoaparát, který se přemístil z pásku do samotných hodinek (a u Neo úplně chybí). Pod displejem přibyla další důležitá část – hardwarové tlačítko. No a třetí důležité vylepšení – Gear 2 (Neo) se nově pyšní certifikací IP67, která slibuje ochranu před vodou a prachem, jako nabízejí například konkurenční Sony SmartWatch 2. S novým systémem Tizen, poháněným chytré hodinky, Samsung upustil od označení Galaxy.

Hardware

Displej si zachovává své rozměry (1,63″) a rozlišení 320 x 320 pixelů. Samsung se opět přiklonil k technologii SuperAMOLED, což jsme tak trochu čekali. Vylepšení se dočkal procesor, který nabídne dvě jádra na frekvenci 1 GHz. Není to skvělé, že dvoujádrové procesory najdeme i v hodinkách? Další část výbavy ukrývá 512 MB RAM paměť a 4 GB vnitřní úložiště. Baterie nabízí kapacitu 300 mAh, která má udržet hodinky při životě až 6 dní. Neumíme si ale představit, jak bychom museli hodinky používat, abychom se dostali na tuto hodnotu. Kamera, kterou nalezneme pouze v modelu Gear 2, nabídne rozlišení 2 MPx a dokáže nahrávat Full HD video. Nechybí ani automatické zaostřování.

Samozřejmostí je technologie Bluetooth 4.0 LE pro spojení s chytrým telefonem a nově přidává Samsung také infračervený port, který by mohl sloužit k ovládání dalších spotřebičů. Trochu se ale bojíme, že to bude tak trochu „Samsung only“.

Hodinky v sobě ukrývají sérii senzorů – akcelerometr, gyroskop a nově také snímač tepové frekvence. Tuto výbavu využijeme především při sportování, na což jsou Gear 2 skvěle vybaveny – nabídnou přehled o vašem tepu či třeba krokoměr.

 • displej: 1,63″, rozlišení 320×320 pixelů, SuperAMOLED
 • procesor: dvoujádrový, frekvence 1 GHz
 • paměť: 512 MB RAM, 4 GB vnitřní úložiště
 • fotoaparát (jen Gear 2): 2 MPx, Full HD video, automatické ostření
 • baterie: 300 mAh
 • senzory: akcelerometr, pedometr, gyroskop, srdečního rytmu
 • OS: Tizen
 • konektivita: Bluetooth 4.0 LE, IrDA
 • certifikace: IP 67
 • rozměry: 36,9 x 58,4 x 10 mm (Gear 2), 37,9 x 58,8 x 10 mm (Gear 2 Neo)
 • hmotnost: 68 g (Gear 2), 55 g (Gear 2 Neo)

  samsung-galaxy-gear-2-3

Software

Nejdůležitější změnou je samotný motor zařízení – Tizen vystřídal Android, který nalezneme v předchozí generaci. Pro běžného uživatele se ovšem zase tak moc nemění a prostředí bude na první pohled velmi podobné. Jako u předchozích modelů se dočkáme možnosti zobrazování notifikací, ovládání hudby, volání, natáčení skrze kameru atp. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na zobrazování času, který hodinky také zvládají.

Základních aplikací není příliš, zachrání to ale velký počet stažitelných aplikací, kterých bude ještě přibývat.

Gear 2 přijdou na trh ve třech barvách – černá, zlatavě hnědá a oranžová. V případě Gear 2 Neo vystřídá hnědou barvu šedé (Mocha Grey) provedení. Cena je pro nás zatím neznámá.

samsung-galaxy-gear-2-1

Líbí se vám nové hodinky?

Chcete informace z první ruky? Sledujte nás na sociálních sítích. Nejrychlejší informace z MWC 2014!
Facebook
Google+
Twitter

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)