Doba 5G sítí začíná: Samsung představil 5G modem pro telefony

samsung exynos 5100 5g modem

Společnost Samsung dnes oficiálně představila 5G modem Exynos 5100, jde o první multimódový 5G modem, který byl představen. Na trh se dostane ještě tento rok.

Samsung Exynos 5100 je 5G modem pro sítě nové generace

V posledních několika měsících a letech slýcháme hlavně o 5G modemu Qualcomm X50. Samsung se vydal jinou cestou a svůj 5G modem vyvíjel pod “dohledem veřejnosti”. Díky tomu jsme o řešení od korejské společnosti neslyšeli. To se však nyní mění, protože vývoj nového modemu je u konce a brzy se objeví na trhu.

5g site internet

Modem Exynos 5100 má novou čipovou sadu, která podporuje sub-6GHz i spektrum mmWave, stejně jako všechny stávající standardy včetně 2G GSM / CDMA, 3G WCDMA, TD-SCDMA, HSPA a 4G LTE. Podle společnosti Samsung je modem schopen poskytovat maximální rychlost 2Gbps v 5G sub-6GHz a 6Gbps ve spektru mmWave, což je pětinásobek rychlosti přenosu oproti předchůdci.

Nejlepší zprávou je však to, že Exynos 5100 bude dostupný ještě tento rok. První telefony uvidíme příští rok, tím prvním bude velice pravděpodobně Samsung Galaxy S10. I když využitelnost 5G bude hodně omezené. Nejprve 5G internet přijde do Severní Ameriky mezi koncem roku 2018 a polovinou roku 2019. Evropa bude v zavedení 5G sítí pomalejší. Očekává se, že hlavní boom 5G sítí přijde v roce 2020.

Těšíte se na 5G sítě a internet?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)