Samsung prý brzy začne masově vyrábět polovodičové baterie

Samsung polovodičové baterie masová výroba spekulace

Zatímco neustále roste množství funkcí a výkon mobilních telefonů, dál téměř absolutně stagnuje vývoj jejich baterií. I když se například konstruktérům procesorů čím dál lépe daří snižovat energetickou náročnost čipsetů, uživatelé by prostě rádi používali mobil mezi nabíjeními třeba i několik dní. Což se zatím neděje, i když už jsme za poslední roky četli a slyšeli o několika “revolučních” technologiích, které mají konečně zajistit průlom. Postará se o něj nyní společnost Samsung? Prý už chystá do masové výroby své polovodičové baterie.

Zdroj blízký vývoji v bateriové divizi jihokorejského giganta tvrdí, že se již firma na opravdu početnou výrobu tohoto typu efektivnějších baterií připravuje. Samsung přitom pracuje na prototypu polovodičové baterie na bázi oxidů již více než deset let.

galaxy s23 baterie

Takzvaná solid-state battery neboli pevná baterie se vyznačuje vyšší hustotou energie, ačkoli je využit stejný objem. Telefony by s ní tedy vydržely na jedno nabití déle a nemusely by být větší než doposud. V továrnách Samsungu se údajně schyluje z masové produkci těchto baterií hned pro dvě odvětví. Kromě mobilů či jiné menší elektroniky by se měly dočkat i elektromobily.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak jste spokojení s výdrží baterie vašeho mobilu?

Zdroj: GSMA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)