TOPlist

Samsung má patentové impérium. Tomu počtu možná neuvěříte

Samsung počet patentů Q1 2021

Dokázali byste si tipnout, kolik patentů je celosvětově zapsáno u jména Samsung Electronics? To číslo má šest šest číslic a od nedávna začíná dvojkou. Server Business Korea přišel s informací, že tamní gigant do konce letošního června přidal „do šuplíku“ kolem sedmi tisíc registrací a počet patentů byl před prázdninami přesně 205 816. S takovým nárůstem šlo v Q1 2021 o 4,1procentní skok oproti konci loňského roku.

Nejvíce patentů má Samsung v USA (80 633), téměř o polovinu méně v Koreji (44 271). Na území Evropy je to 39 288 položek, v Číně 18 879, v Japonsku 9 584 a ve zbytku světa 13 161. Největší část registrací tvoří nápady spojené s mobilními telefony, chytrými televizemi a paměťovými polovodiči.

Jak je známo, korejská firma si své zaregistrované nápady velmi střeží, což často končí spory či dokonce soudy. Samsung Electronics a další divize tohoto technologického giganta prý podstoupily jen v USA kvůli patentům více než 400 právních tahanic za posledních pět let. Během letošního prvního pololetí údajně vynaložil Samsung na vývoj novinek a jejich ochranu rekordních 11 miliard wonů (asi 204,5 miliardy korun).

Kolik byste od boku tipli, že má Samsung patentů?

Zdroj: BK

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)