Samsung oznámil betaverzi nadstavby One UI 2.0 a Androidu 10. Jaké jsou novinky?

samsung one ui 2.0

Dříve tento měsíc Samsung prozradil, že betaverze nadstavby One UI 2.0 pro řadu Galaxy S10 začne nejprve v domovské Jižní Koreji a pro vybrané členy Samsung Members. Nevěděli jsme ale datum spuštění. Dnes už ho známe, společně i s některými novinkami v nadstavbě.

Velké změny v nadstavbě One UI 2.0 neočekávejte

Minulý rok byl pro Samsung z pohledu nadstavby hodně důležité. Společnost totiž spustila novou nadstavbu One UI, která nahradila Samsung Experience. U druhé verze se už nedá očekávat tolik změn a novinek, což už ostatně naznačuje i samotný Samsung v příspěvku. Designové prvky v nadstavbě se spíše „vyhlazují“. Samozřejmostí jsou novinky z Androidu 10.

Například designové prvky u oznámení volajícího nebo při změně hlasitosti, jsou nyní menší a nezabírají tolik místa na displeji. Tmavý režim se dostává i na zamykací obrazovku, může automaticky upravovat jas obrázků, textu a barev. Zároveň má tmavý režim více šetřit baterii telefonu, to platí pro Samsung telefony, které mají AMOLED displej. Upravují se rovněž funkce digitální rovnováhy (Digital Wellbeing) a přidává se nový režim soustředění, se kterým se minimalizují oznámení a jiné rušivé elementy. Betaverze je dostupná ve vybraných regionech od dnešního dne, později se bude rozšiřovat.

Jaká funkce vám v nadstavbě One UI chybí?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)