Samsung začal vyrábět 90 Hz OLED panely pro laptopy. Co všechno slibují?

oled panely notebook

OLED panely pro notebooky už tu nějakou dobu máme, ovšem zatím mají celou řadu různých kompromisů. Jedním z nich byla třeba vysoká spotřeba energie a tzv. ghosting. Samsung ale prý začal vyrábět hned 90 Hz OLED panely pro laptopy, které tyto problémy údajně nemají.

Samsung začal vyrábět OLED panely pro laptopy

Vzhledem k tomu, že se jedná o 90 Hz panely máme určité podezření, že se bude dávat spíše do pracovních laptopů, nežli do herních. Laptopy mají nabídnout až 10x lepší odezvu než ostatní OLED panely v noteboocích a budou prý srovnatelné se 120 Hz LCD displeji. Velikost má být 14 palců, ovšem rozlišení ani poměr stran zatím neznáme.

Samsung začal vyrábět 90 Hz OLED panely pro laptopy

Pokud Samsung doručí co slíbí, bude to jistě zajímavá evoluce. Podle nás je totiž 90 Hz na práci naprosto ideálních a dostačujících a práce na laptopech tak bude zase o něco příjemnější. Otázkou však zůstává, kolik takový notebook bude stát. Takový panel totiž rozhodně nebude nejlevnější.

Těšíte se na nové OLED panely?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)