Monitor místo televize? Nový Odyssey Neo G7 osloví Mini LED, 4K rozlišením a 144Hz frekvencí

samsung herní monitor plochý

Kromě telefonů, televizorů, sluchátek, hodinek, praček, ledniček, vysavačů a dalších zařízení se společnost Samsung zabývá i počítačovými monitory. Včera představený Odyssey Neo G7 připomíná svou velikostí spíše menší televizor, přesto jde o herní monitor, který je nabitý hromadou funkcí.

Samsung Odyssey Neo G7 se chlubí plochým displejem o velikosti 43 palců, 4K rozlišením, 144Hz obnovovací frekvencí a 1 ms odezvou. Využívá technologii Quantum Mini LED a podporuje standard HDR10+. Maximální jas pak činí 600 nitů, což je na poměry monitorů solidní hodnota. Z portové výbavy stojí za zmínku HDMI 2.1, takže si s ním budou skvěle rozumět i nové generace konzolí, dvojice USB 3.0 a také Ethernet.

Monitor můžete využívat kromě připojení k počítači také k běžným účelům televize. Disponuje totiž operačním systémem Tizen, a navíc k němu dostanete dálkový ovladač. Podporuje také streamovací služby Xbox Cloud Gaming a Nvidia GeForce Now. Teoreticky tedy nepotřebujete žádnou herní mašinu, ale stačí vám dobré internetové připojení a bezdrátový ovladač. Méně náročným jedincům postačí také vestavěné 20W reproduktory. Do prodeje se dostane ještě v prvním čtvrtletí letošního roku, avšak cena zatím oznámena nebyla.

Jaký počítačový monitor používáte vy?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)