Odemykání auta Samsung mobilem podporují další značky

Samsung Digital Key odemykání auta BMW KIA značky

Na podzim loňského roku korejský Samsung oficiálně oznámil, že jeho telefony dokáží v domovské zemi skrze funkci Digital Key posloužit jako virtuální klíč pro zamykání a odemykání auta. Prvotní nabídka ovšem byla notně omezená, neboť se kromě regionálního limitu týkala pouze nejnovějších vlajkových Galaxy mobilů a jednoho konkrétního vozu Genesis GV60. Na obou stranách ale probíhá postupné rozšiřování. Aktuální zpráva například hovoří o tom, že zůstává platný seznam podporovaných telefonů či tabletů, ale do ekosystému přibývají další vozidla.

Android odemykání auta Google digital car key BMW ČR

Největšího rozšíření se dočkalo bavorské BMW, které má nyní na seznamu modely z řad 1 až 8 doplněné o vozy Z4, X5 až X7, iX3, iX a i4. U značky Kia nově platí podpora pro vůz Kia Niro a Genesis rozšiřuje svou kompatibilitu modelem G90. Pouze poslední jmenovaný přitom může využít jak blízké bezkontaktní propojení přes NFC, tak i stále oblíbenější vzdálenější spojení přes technologii UWB.

Jak moc důvěřujete tomuto druhu odemykání?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)