Samsung mobily začínají fungovat jako klíče od auta

Samsung Digital Key odemykání auta

Když korejský Samsung představoval na začátku letošního roku telefony z řady Galaxy S21, ukazoval při prezentaci, jak jsou schopné provést vyhledání a odemykání auta. Konkrétně značek Audi, BMW, Ford a Genesis. I když se na tuto možnost možná zapomnělo, dostává konečně reálné obrysy. A nejen u mobilů z této vlajkové série. Tuto šikovnou funkci už umí modely Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Flip3 a také Galaxy Note 20 Ultra.

Samsung Digital Key odemykání auta screenshot

Pokud jste se zaradovali, že jeden z těchto mobilů máte a poběžíte to tedy hned vyzkoušet, musíme vás zase trochu zchladit. Novinka zatím funguje jen u nedávno představeného luxusního vozu Genesis GV60. Na jeho příkladu a z přiložených snímků obrazovky s kartou Digital Key se můžeme alespoň podívat, jak funkce vypadá a co umí. Je evidentní, že automobil je možné telefonem nejen najít a odemknout, ale dokonce i nastartovat. Virtuální přístupový klíč je současně možné i sdílet s dalšími lidmi. Už se těšíme, až se funkce rozšíří i na další Samsung telefony a hlavně vozidla.

Důvěřovali byste tomuto systému?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)