Samsung vyvíjí netradiční telefon, kde displej přesahuje až na zadní stranu

samsung patent displej ilustracni foto

Samsung je lídr ve výrobě displejů pro mobilní telefony. OLED panely této společnosti jsou obecně považovány za to nejlepší, co na trhu je. Že patří k těm nejlepším, jde vidět i na vývoji ohebných displejů (i přes nečekané problémy Galaxy Fold). Jeden z dalších trumfů by mohl být netradiční telefon s podlouhlým displejem, který zasahuje i do rámu a zadní strany.

Netradiční telefon Samsung může mít displej i na zadní straně

Telefony, které mají druhý displej na zadní straně, už jsme mohli vidět a jsou i na trhu. Samsung na to jde ale trochu jinak, jak ukazují patenty, které odhalil server LetsGoDigital. Jedná se totiž o jeden podlouhlý displej, který přesahuje přes vrchní rámeček, obtáčí se kolem a pokračuje na zadní straně.

samsung netradicni telefon ohebny displej

Využití je podobně jako u telefonů se dvěma displeji. Na zadní straně by například lidé mohli vidět náhled sebe při focení, zadní fotoparát by se mohl používat jako selfie kamera anebo třeba by se dal displej na zadní straně využít k překladu, který by se zobrazoval. Takže by odpadlo neustále otáčení telefonu.

Zároveň vrchní rám telefonu, na kterém bude taky displej, může sloužit jako speciální notifikační lišta. V mnohém to připomíná legendární starší zařízení s názvem pager.

Je to podle vás dobrý nápad? Uvítali byste podobné řešení?

Zdroj: letsgodigital.org, engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)