Samsung představil dva levné notebooky. Nechybí podpora 5G

samsung galaxy book

Samsung dnes tak trochu potichu představil dva nové a levné notebooky, které jsou založené na ARM procesorech Snapdragon 7c a Snapdragon 8cx. Levnější varianta Galaxy Book Go bude k dispozici pouze s Wi-Fi/LTE, dražší model nabídne i 5G připojení. Pojďme mrknout na specifikace.

Samsung představil levné notebooky

Oba dva notebooky jsou vybaveny 14″ TFT displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Nechybí ani HD kamerka pro videohovory. Z RAM paměti dostaneme na výběr buď ze 4 či 8 GB LPDDR4X a 64 či 128 GB eUFS paměť. Systémem je pak Windows 10 ve verzi Home či Pro. Co se týče konektivity, nalezneme zde 2x USB-C a jedno USB-A 2.0. Nechybí ani audio jack či slot na microSD kartu a nanoSIM.

Oba dva modely disponují 42,3 Wh baterie, o kterých jihokorejský gigant tvrdí, že vydrží celý den. Váha pak činí pouhých 1,4 kg, což dělá z Galaxy Booku Go zajímavé zařízení na cesty pro kancelářskou práci. Základní varianta se bude v USA prodávat za 350 dolarů, což je asi 7 300 korun bez daně. Samsung bohužel neposkytl ceny za 5G variantu a zatím se nehovoří ani o globální dostupnosti.

Stačil by vám na práci takový notebook?

Zdroj: GSMArena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)