Šílenost! Do telefonů Samsung se prý podívá 432MP fotoaparát

samsung 432 mpx fotoaparát ultra
  • Samsung chystá nové snímače do svých telefonů
  • Minimálně dva z nich dostanou extrémní rozlišení
  • Leaker promluvil také o budoucnosti řady Galaxy Z Fold

Za posledních několik let prošly fotoaparáty (nejen) vlajkových telefonů hromadou inovací, ať už se jedná o postprocesing, počet megapixelů či velikost samotného snímače. Důkazem je například obří 1″ senzor IMX989 od Sony, který používá několik telefonů od Xiaomi, nebo 200MPx snímače, jež spatřily světlo světa minulý rok. Tam ale neskončíme. Samsung totiž údajně chystá telefon se senzorem o rozlišení 432 MPx.

V červenci 2022 představila společnost Samsung koncept technologie Hexa²Pixel, která má nabídnout signifikantní zlepšení zejména při focení ve zhoršených světelných podmínkách. Díky metodě slučování pixelů, která kombinuje data z více pixelů do jednoho, je možné dosáhnout snímků s větší jasností a menším šumem. Slučování pixelů je však v dnešních telefonech naprosto běžnou záležitostí a kromě Samsungu ho využívají i ostatní značky.

Série snímačů ISOCELL HW by se měla objevit dle leakera, který si říká Revegnus, v budoucích telefonech Samsung Galaxy S Ultra. Konkrétně by mohlo jít o modely HW1 či HW2, které nabídnou rozlišení 432 MPx a disponují velikostí takřka jednoho palce. V tuto chvíli ale není jasné, ve kterém roce to bude. Galaxy S24 Ultra můžeme rovnou vyloučit, nejblíže je tedy rok 2025.

Mimo to se leaker rozpovídal také o senzoru v budoucích ohebných telefonech. Galaxy Z Fold6 má disponovat stejným senzorem jako letos, tedy 50MPx GN3. Znatelného vylepšení se prý dočká až Galaxy Z Fold7, který údajně dostane 200MPx senzor ISOCELL HP5 s velikostí 1/1,3 palce.

Jak se těšíte na nové snímače od Samsungu?

Zdroj: PhoneArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)