Samsung Internet GO: Nový prohlížeč pro méně výkonné telefony

samsung internet go

Samsung má nyní plné práce s představováním Samsung Galaxy Note 9, který se oficiálně ukáže již zítra. Není to ale zdaleka jediný telefon, který se chystá v brzké budoucnosti. Dlouhou dobu slýcháme také o Android Go Samsung telefonu, který bude útočit hlavně nízkou cenovkou. Nyní se vydání tohoto telefonu připomnělo, a to novým webovým prohlížečem Samsung Internet GO, který je určen právě pro levné telefony, které nemají mnoho výkonu.

Samsung Internet GO: Jednoduchý webový prohlížeč, který byl osekán o funkce

Tato nová aplikace se objevila z ničeho nic na internetu. Nejedná se ještě o oficiální vydání, i z toho důvodu může stále obsahovat chyby. Nicméně už v této verzi se ukazuje, co všechno Samsung osekal z původního prohlížeče, který je dostupný na Samsung telefonech.

K vykreslování stránek se používá “pouze” Android WebView, namísto Chromium. Díky tomu je celá aplikace mnohem menší, cca z 80 MB se zmenšila na 17 MB. Uživatelské rozhraní je téměř identické jako v klasickém Samsung prohlížeči. Osekaných funkcí se dá všimnout až při detailnějším používání.

Zmizelo rychlé menu, už se nepodporují rozšíření, a to včetně blokování reklam. Dále se nedostalo na noční režim ani na synchronizaci se Samsung Cloud. Pokud si prohlížeč chcete vyzkoušet již nyní, tak se dá APK soubor stáhnout z APKMirror, stáhnutý soubor pak stačí klasický nainstalovat.

Těšíte se na levný Android Go telefon od společnosti Samsung?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)