Samsung Gear Fit 2: Testujeme krokoměr s GPS a zakřiveným displejem (video)

Samsung Gear Fit 2

První generace krokoměru Samsung Gear Fit si získala spoustu zákazníků. Zakřivený displej a povedené funkce přebily vyšší cenovku. Bude nová generace Samsung Gear Fit 2 navazovat na tento úspěch?

Samsung Gear Fit 2: Stvořen pro sportovce

Zakřivený displej, krokoměr, senzor srdečního tepu, propojení s telefonem a příjem notifikací. To už jsme tu všechno měli s první generací. Druhá generace ale nabídne GPS, což může být pro mnohé velké lákadlo. Na své sportovní aktivity už totiž vůbec nemusíte brát mobilní telefon – díky GPS změří Samsung Gear Fit 2 celou vaši trasu, navíc jej lze přes Bluetooth spárovat se sluchátky a díky 4GB vnitřní paměti posloužit i jako hudební přehrávač.

Nechybí ani odolné tělo s certifikací IP68, takže se nemusíte bát zničení od potu či vyrazit v dešti. Plavat a potápět se byste s náramkem ale opravdu neměli. Menším zklamáním je baterie, která má kapacitu 200 mAh, ale kvůli displeji a GPS se výdrž pohybuje okolo 2 dní (rádi si to ověříme v plnohodnotné recenzi). Vylepšení se dočkal i hardware – dvoujádrový procesor, 512MB RAM paměť či zmíněné 4GB vnitřní úložiště.

Podpora i pro “neSamsung” telefony

Jihokorejská společnost se poučila a Samsung Gear Fit 2 lze teoreticky spojit s jakýmkoliv telefonem s Androidem 4.4 a novějším a 1,5 GB RAM. V praxi ale často narazíte na špatnou či žádnou kompatibilitu vašeho smartphonu s aplikací Samsung Gear. V případě našeho redakčního telefonu Huawei Mate 7 s Androidem 6 jsme ale na problémy zatím nenarazili.

Cena je stejně jako u prvního modelu nasazena k metě 5 tisíc korun. To je na fitness náramek hodně, na druhou stranu dostává uživatel stylový krokoměr s povedeným displejem a GPS. Sami jsme zvědaví, jak dopadne Samsung Gear Fit 2 v naší recenzi.

Samsung Gear Fit 2 – první pohled

Samsung Gear Fit 2 - první pohled

Používáte Samsung Gear Fit? Líbí se vám jeho nástupce?

Za zapůjčení děkujeme společnosti Samsung.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)