Nejvýkonnější ohebný mobil je tu. Přivítejte Samsung Galaxy Z Fold4

samsung galaxy z fold4

Samsung právě na své akci Unpacked ukázal hromadu nových produktů včetně nové generace ohebného Galaxy Z Fold4. O víkendu jsme měli možnost jej vidět v Londýně na živo a tak vám můžeme přinést nejen specifikace, ale také živé fotografie této novinky, která se pyšní lepším hardwarem, ale také některými softwarovými vychytávkami.

Galaxy Z Fold4 představen

Pojďme tradičně začít displeji. Jihokorejská firma zapracovala na předním displeji. Jedná se o 6,2palcový Dynamic AMOLED 2X displej s rozlišením 2316 x 904 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Ta se může navíc v případě potřeby snížit až na 48 Hz. Je o 2,7 mm širší než u předchozí generace a také o něco nižší, což jsou sice drobnější změny, ale v praxi je rozdíl znatelný. Zkrátka už nejde o takovou “nudli”.

Firma zapracovala také na vnitřním displeji. Díváme se na 7,6palcový AMOLED 2X panel s rozlišením 2176 x 1812 a 120Hz obnovovací frekvencí, která se může snížit až na 1 Hz. Maximální jas pak činí 1000 nitů a stejně jako u předního panelu jsme se i zde dočkali rozšíření, konkrétně o 3 mm. Novinkou je pak tzv. Flex mode, který vám umožňuje použít dolní stranu telefonu jako stojánek a může se vám na něm zobrazovat také virtuální touchpad. Nechybí samozřejmě podpora per S Pen.

Selfie kamerka zůstala pod displejem a jde o stejný 4Mpx senzor. Na zadní straně pak nalezneme nové snímače, konkrétně 50Mpx hlavní fotoaparát z Galaxy S22, 12Mpx ultraširoký snímač a 10Mpx teleobjektiv s 3x optickým zoomem.

Samsung vsadil na nový čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen1 v kombinaci s 12 GB LPDDR5 RAM a 256, 512GB či 1TB úložištěm. Výdrž má na starost stejná 4400mAh baterie, která by však měla v kombinaci s energeticky efektivnějším Snapdragonem podávat lepší výkon.

Systémem je pak Android 12 s nadstavbou One UI 4.1.1, který nabízí nový Taskbar, díky kterému můžete rychle přepínat mezi aplikacemi, podobně třeba jako na tabletech či počítačích. V tuto chvíli ale není jasné, zda si Samsung ponechá exkluzivitu pro nejnovější model, nebo zda se dostane i do starších ohebných mobilů.

Za základní variantu si firma v Česku účtuje 44 999 Kč. Verze s 512 GB vyjde na 47 999 Kč a vrcholná s 1TB úložištěm pak na 54 999 Kč.

Jak se vám líbí nový Galaxy Z Fold4 5G?

Zdroj: vlastní, tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)