Samsung vylepší dvě funkce v hodinkách Galaxy Watch. Ocení je hlavně sportovci

samsung galaxy watch6
  • Samsung před rokem představil systém One UI Watch 4.1 s VO2 Max a sledováním potu
  • Tyto hodnoty budou ještě přesnější díky spolupráci s MiPR a ESSI
  • V tuto chvíli však není jasné, zda se změna dotkne starších hodinek Galaxy Watch

Aktualizace One UI 4.1 přinesla dvě užitečné funkce pro sportovce – měření VO2 Max a také sledování ztráty potu. Už nějakou dobu však jihokorejská firma spolupracuje s institucemi University of Michigan Exercise (MiPR) a Sport Science Initiative (ESSI) na jejich zpřesnění.

Výzkumníci ze MiPR a ESSI ve spolupráci se Samsungem provedli několik testování, jak v interiéru na běžeckém pásu, tak venku v rozsahu od 2,5 km do 20 km. Používali kardiopulmonální zátěžové testování (CPET) a sledovali změny hmotnosti u účastníků.

samsung galaxy watch testování vo2 max

Systém sledování ztráty potu v hodinkách Galaxy Watch odhaduje množství vody, kterou jste při běhu ztratili. Na základě těchto dat hodinky doporučují množství vody, kterou byste měli vypít pro rychlou a efektivní rehydrataci. VO2 Max je ukazatel, který odhaduje maximální množství kyslíku, které vaše tělo může využít během intenzivního tréninku. Tento údaj je klíčový pro každého, kdo se závodně věnuje běhu nebo jinému náročnému sportu. A právě sledování obou metrik by se mělo zlepšit.

Samsung v tuto chvíli bohužel nesdělil, zda se přesnější měření dostane do aktuálních modelů, nebo zda si jej schová pro ty nové.

Jak často sportujete s hodinkami Galaxy Watch?

Zdroj: GSMArena, SamMobile, Samsung

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)