TOPlist

Starším hodinkám Galaxy Watch zvoní umíráček, Samsung omezí jejich funkce

samsung galaxy watch3
  • Samsung ohlásil konec podpory pro některé starší Galaxy Watch
  • Umíráček zvoní chytrým hodinkám s operačním systémem Tizen
  • Jejich funkce budou značně omezeny. Jakým způsobem?

Zatímco se Samsung připravuje na uvedení zdánlivě velkolepé letošní generace chytrých hodinek Galaxy Watch, která dorazí ve jménu mnoha zajímavých a vytoužených změn, zvoní umíráčkem pro starší modely. Mnoha z nich brzy skončí podpora a ztratí některé z klíčových dovedností.

Samsung brzy definitivně přestane podporovat své chytré hodinky s operačním systémem Tizen. Poslední model postavený na této platformě vyšel v roce 2020 a šlo o Galaxy Watch 3. Omezení, o nichž výrobce své spotřebitele informoval prostřednictvím obchodu Galaxy Store (uvedl to nizozemský portál GalaxyClub) dále zasáhnou modely Galaxy Watch, Galaxy Watch Active a Galaxy Watch Active 2.

Samsung Galaxy Watch 3 Samsung Galaxy Watch 3

Standardem pro chytré hodinky Galaxy Watch je od roku 2021 (s příchodem Galaxy Watch 4) operační systém Wear OS, který vyvíjí Google. Na modely se systémem Tizen od letošního září nebude možné zakoupit placené aplikace a od konce května roku 2025 pak nepůjde stahovat žádný další obsah z Galaxy Store. Od 30. září 2025 pak nebudete moct nainstalovat placené aplikace, které již vlastníte, a současně se vám nepodaří stáhnout už žádnou jejich aktualizaci.

Pokud stále nevidíte důvod k upgradu na novodobější model Galaxy Watch, budete své hodinky s Tizenem moct používat stejně, jako jste byli zvyklí doposud – samozřejmě s výjimkou oněch jmenovaných možností souvisejících s aplikacemi.

Jak dlouho máte své chytré hodinky?

Zdroj: GalaxyClub

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)