TOPlist

Hodinky Galaxy Watch dostanou funkci, která vám může zachránit život!

samsung galaxy watch
  • Hodinky Samsung Galaxy Watch se naučí rozpoznat spánkovou apnoi
  • Poruchami spánku trpí až 10 % celkové populace
  • Do jihokorejských hodinek funkce zamíří ve třetím čtvrtletí letošního roku

Loni v říjnu se objevily první zprávy o tom, že se do hodinek Galaxy Watch dostane funkce pro rozpoznání spánkové apnoe, nyní jihokorejská firma získala povolení od amerického úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), přičemž uvedení je naplánováno na třetí kvartál letošního roku (období mezi červencem a zářím). Bude integrována do aplikace Samsung Health Monitor, zatím ale bohužel není jasné, na kterých modelech se objeví. Minimálně poslední Galaxy Watch6 jsou ale téměř jisté, teoreticky by se mohla objevit i v předloňské řadě Galaxy Watch5.

Spánková apnoe představuje poměrně vážný zdravotní problém, který může mít dlouhodobé negativní důsledky na celkové zdraví. Charakterizuje ji přerušované dýchání během spánku, což vede k nízké kvalitě spánku a narušení spánkového cyklu. Důsledkem je pak únava během celého dne a sní související snížená kvalita života, zvyšuje se rovněž riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Samsung Galaxy Watch6 Classic

Abyste mohli funkci využívat, musí vám být více než 22 let, navíc musíte sledovat spánek minimálně 4 hodiny denně po dobu 10 dnů, až poté budou hodinky schopny vyhodnotit, zda máte nějaký problém. Funkce se údajně dostane i do Evropy a na ostatní kontinenty, přestože povolení získal Samsung zatím jen v USA.

Mimochodem – spánkovou apnoi můžete při troše snahy odhalit už nyní a bez specializované funkce. Stačí měřit okysličení krve, což umí dnes snad všechny chytré hodinky i náramky. Pokud budete mít pravidelně při spánku okysličení pod 90 %, je na čase začít problém řešit.

Oceníte rozpoznání apnoe u Galaxy Watch?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)