TOPlist

Překvapení! Samsung má vydat levnější Galaxy Watch FE, jakým hodinkám se budou podobat?

Samsung Galaxy Watch FE ilustrace
  • Samsung už pracuje na nových chytrých hodinkách
  • Kromě řady Galaxy Watch 7 má letos přinést i levnější model
  • Údajné Galaxy Watch FE mají stavět na tři roky starém zařízení

V době, kdy se začíná intenzivněji diskutovat o letošní řadě Galaxy Watch 7 a nejrůznějších vylepšeních, která přinese, přichází zprávy o plánech společnosti Samsung na uvedení levnějších chytrých hodinek, jimiž by mohl potěšit méně náročné spotřebitele. Čistě teoreticky by se mohlo jednat o zajímavou konkurenci pro Wear OS modely od Xiaomi.

Už začátkem předminulého měsíce se objevily spekulace o tom, že Samsung bůhvíproč zrecykluje Galaxy Watch 4 a vydá je letos znovu. Zatímco přesně tohle udělal s tabletem Galaxy Tab S6 Lite (2020), jehož druhou aktualizaci postupně uvádí na světové trhy, s hodinkami to bude trošku jinak. Vyjít by totiž mohly v rámci loni osvěženého FE ekosystému zařízení.

samsung galaxy tab s9 fe galaxy s23 fe galaxy buds FENový ekosystém Samsung Galaxy FE

Jak informoval zahraniční server Android Headlines, Samsung hodlá představit hodinky Galaxy Watch FE. Jeho redakci se povedlo objevit tři různá modelová čísla, jež náleží globální (SM-R866F), americké (SM-R866U) a korejské(SM-R866N) verzi. Jelikož Galaxy Watch 4 v roce 2021 vyšly s označením SM-R860F, spekuluje se nad tím, že FE model bude založen právě na těchto hodinkách. Pokud by se nesly ve stejném designovém duchu, nenabídnuly by otočnou lunetu ani fyzickou korunku.

Samsung Galaxy Watch FE

Samsung Galaxy Watch FE budou pravděpodobně využívat operačního systému Wear OS, a protože téměř určitě ponesou nižší cenovku, mohly by soupeřit třeba se Xiaomi Watch 2 nebo Xiaomi Watch 2 Pro (v závislosti na tom, jaká bude finální cena). Oba tyto čínské kusy hardwaru jsme testovali a pochválili jsme je mimo jiné za jejich výkon, který s čipem Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1 dokáže velmi příjemně potěšit.

Pořídili byste si Galaxy Watch FE?

Zdroj: Android Headlines

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)