TOPlist

Sympatické gesto. Samsung uvolní důležitou funkci z Galaxy Watch 6 i do starších hodinek

hodinky galaxy watch nepravidelný srdeční rytmus
  • Galaxy Watch 6 vás upozorní na nepravidelný srdeční rytmus
  • Může se tak předejít mrtvici, srdečnímu selhání a dalším závažným problémům
  • Skrz aktualizaci by se funkce měla dostat později i do starších hodinek Galaxy Watch

Samsung by měl už za pár týdnů oficiálně představit nové hodinky řady Galaxy Watch 6, která by měla disponovat hromadou nových funkcí. Minimálně jedna z nich vám může zachránit život. Chytré hodinky se naučí upozornit na nepravidelný srdeční rytmus.

Tato novinka nedávno obdržela povolení od Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a získala schválení od korejského ministerstva pro bezpečnost potravin a léčiv (MFDS). Zpočátku bude funkce dostupná ve 13 zemích. Patří do nich Argentina, Ázerbájdžán, Kostarika, Dominikánská republika, Ekvádor, Gruzie, Guatemala, Hongkong, Indonésie, Panama, Spojené arabské emiráty, Jižní Korea a USA. Očekává se, že ostatní země budou postupně přibývat. Snad to nebude trvat tak dlouho, jako třeba v případě zmíněného EKG.

Funkce IHRN (upozornění na nepravidelný srdeční rytmus) umožní ve spojení s EKG rychle poznat případné srdeční problémy (mrtvice, srdeční selhání…) a nejen že upozorní uživatele, ale pravděpodobně dokáže také přivolat pomoc. Je sympatické, že Samsung nebude nutit zákazníky kupovat nové hodinky, jelikož novinka nebude exkluzivní pouze pro Galaxy Watch 6, ale skrz update se objeví i v Galaxy Watch 5 a Galaxy Watch 4.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se těšíte na nové hodinky od Samsungu?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)