TOPlist

Samsung Galaxy Tab S6: výkonná bestie se stylusem (spekulace)

samsung galaxy tab s6

Samsung údajně chystá nový high-endový tablet Samsung Galaxy Tab S6. Že Galaxy Tab S5 neexistuje? Ano, máte pravdu. Samsung se rozhodl číslo z důvodu možného pletení s Galaxy Tab S5e přeskočit a vykročil rovnou k šestkovému označení. Co tedy tablet nabídne?

Samsung Galaxy Tab S6 má mít velmi podobný design, jako aktuální Galaxy Tab S5e, tedy kovové tělo a velmi tenké rámečky okolo displeje. Parametr tloušťky by měl zůstat stejný, tedy příjemných 5,5mm a o zobrazení se postará 10,5″ Super AMOLED displej s rozlišením 2560 x 1600 pixelů. Kapacita operační paměti bude sahat od 6 do 8 GB a nejlevnější varianta nabídne 128 GB interního úložiště, přičemž ta nejdražší má sahat až k 512 GB. Uvnitř tabletu bude tikat velmi výkonný Qualcomm Snapdragon 855, který můžeme znát například ze Samsungu Galaxy S10.

Na zadní straně nalezneme duální fotoaparát s rozlišením 13 MPx, jež nejspíše doplní ToF kamera pro 3D snímání. To nejzajímavější se však skrývá pod fotoaparátem. Také jste si všimli prohloubení, které je jako dělané pro S Pen? Novinka má údajně přijít právě s tímto stylusem, který se bude (nejspíše magneticky) zachytávat do této prohlubně. S Pen nabídne stejně jako v případě řady Galaxy Note Bluetooth a superkondenzátor, díky kterému půjde na dálku fotit, přesouvat mezi slidy prezentace a spoustu dalších funkcí. Půjde tak o skvělého pomocníka, díky kterému si nebudeme muset při prezentaci kupovat speciální prezentéry (clickery).

Cena zatím nebyla stanovena, stejně tak datum vydání. Podle zahraničních zdrojů k němu dojde spolu s představením nového Samsungu Galaxy Note 10 7. srpna v New Yorku, ovšem spekuluje se také o veletrhu IFA v Berlíně, který se bude konat v září.

Využili byste výkon Samsung Galaxy Tab S6?

Zdroj: 9to5google.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)