TOPlist

Odolný tablet Galaxy Tab Active5 je tu. Kolik stojí v Česku?

Samsung Galaxy Tab Active5
  • Čekání na řadu Galaxy S24 nám Samsung zkrátil dvojicí odolných novinek
  • Samsung Galaxy XCover 7 cílí spíše na firemní zákazníky a moc nezaujal
  • Odolný tablet Samsung Galaxy Tab Active5 je na první pohled fešák

Už tento týden Samsung představí řadu Galaxy S24 a troufnu si říci, že všechny tři novinky budou patřit k nejočekávanějším telefonům letošního roku. Ještě předtím ale Samsung představil dvojici odolných novinek. Samsung Galaxy XCover 7 už jsme vám ukázali, dnes se podíváme na Samsung Galaxy Tab Active5.

Ten se téměř jistě nezařadí k nejprodávanějším tabletům na současném trhu, podobně jako zmíněný XCover 7 bude cílit především na firemní zákazníky. Ale pokud hledáte odolný tablet se základní výbavou, Galaxy Tab Active5 vám požadavky splní. Ale za vysokou cenu!

Samsung Galaxy Tab Active5

Tablet má displej s úhlopříčkou 8 palců a obnovovací frekvencí 120 Hz, který disponuje zvýšenou citlivostí. Ovládat jej můžete klidně v rukavicích. Rozlišení je solidních 1920 x 1200 pixelů, displej je chráněný tvrzeným sklem Gorilla Glass páté generace. Rozměry samotného tabletu jsou 126,8 x 213,8 x 10,1 milimetrů, hmotnost 433 gramů a podle očekávání se pyšní řadou certifikací. IP68 je základ, vzácnější je vojenská norma MIL-STD-810H.

Tablet spoléhá na blíže neurčen procesor vyráběný pomocí 5nm technologie, který je doplněný o 6 respektive 8 GB operační paměti. Vnitřní úložiště má kapacitu 128 respektive 256 GB, nechybí podpora paměťových karet microSD. Baterie s kapacitou 5000 mAh na první pohled nezaujme, ale je jednoduše vyměnitelná. Pro běžného uživatele vlastnost nezajímavá, ve firemní sféře se může hodit. Už z výroby tablet spoléhá na Android 14, výrobce nezapomněl na zadní stranu umístit fotoaparát s rozlišením 13 megapixelů. Tabletu nechybí podpora S Pen.

Cena tabletu? Necelých 12 tisíc korun v případě Wi-Fi verze, za podporu 5G si Samsung nechá zaplatit dva tisíce navíc. To je spousta peněz za tablet, který běžnému zákazníkovi nemá moc co nabídnout. Ale na toho Samsung s tímto produktem ani necílí. Pro běžné zákazníky na trhu najdete řadu jiných a zajímavějších strojů…

Líbí se vám Samsung Galaxy Tab Active5?

Zdroj: Samsung

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)