Samsung představil odolný tablet s vyměnitelnou baterií, podporou DeX i S Pen

samsung galaxy tab pro active

Už to jsou dva roky, co společnost Samsung představila odolný tablet. Letos si na veletrh IFA 2019 připravila novinku s názvem Galaxy Tab Active Pro a jedná se o velký krok směrem kupředu.

Samsung Galaxy Tab Active Pro je pořádné odolný tablet

Novinka má 10 palců velký displej, který má rozlišení 1 920 x 1200 pixelů, tedy poměr stran 16:10, který je ideálnější například na práci s dokumenty. Velkého displeje můžete využít i u Samsung DeX. Případně tablet jde propojit i s monitorem a rázem budete mít PC režim na dvou displejích. Posledním bonusem je podpora S Pen, který se schovává v levé části tabletu.

Pod displejem jsou hardwarová tlačítka s haptickou odezvou, to se může hodit například když pracujete v rukavicích, nemusíte je totiž sundávat, a navíc zbytek můžete ovládat stylusem. Pokud jde o odolnost, tak tablet splňuje certifikace IP68 a vydrží pády až z 1,2 metru.

O výkon se stará čipset Snapdragon 710, který doplňuje 4GB RAM a 64GB paměti. Dá se rozšířit pomocí microSD karet. Rovnou z krabice běží na Androidu 9 Pie. Na zadní straně je 13 MPx fotoaparát, selfie kamera má 8 MPx. Baterie má kapacitu 7 600 mAh a je vyměnitelná! To je něco, co v posledních letech vídáme hodně zřídka.

Tablet bude dostupný v Německu již 1. října za cenu 600 EUR, což je v přepočtu cca 15 500 Kč. Existovat bude i LTE verze. Samsung se navíc zavázal, že softwarová podpora tabletu bude na 4 roky. Bohužel je tu jedno velké mínus, tablet není určen pro širokou veřejnost, ale pouze pro firemní zákazníky. Klasicky v obchodech ho nenajdete.

Jak se vám líbí nový odolný tablet od Samsungu?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)