TOPlist

Samsung potichu představil extra levný tablet Galaxy Tab A9

samsung galaxy tab a9
  • Samsung (ne)oficiálně představil tablet Galaxy Tab A9
  • Jedná se o základní model s IPS displejem a čipem Helio G99
  • V přepočtu vychází asi 4 300 korun

Samsung včera v tichosti a bez jakékoliv tiskové zprávy uvedl na trh levný tablet Galaxy Tab A9. Objevil se konkrétně na Amazonu ve Spojených arabských emirátech a také na oficiálních stránkách Samsung Guatemala. Jedná se o základní tablet s na dnešní poměry docela malým displejem, zákazníky bude lákat především na nízkou cenu a dle očekávání také dlouhou softwarovou podporu.

Jihokorejská firma sice tablet odhalila na svém webu, avšak s kompletními specifikacemi se nepochlubila. Ty však díky dřívějším únikům známe. Tedy alespoň většinu z nich. Přední stranu novinky pokrývá 8,7palcový IPS LCD panel s rozlišením 1340 x 800 pixelů, hodnota obnovovací frekvence je zatím neznámá.

galaxy tab a9

Pod kapotou podle všeho tiká čipset MediaTek Helio G99 v kombinaci se 4 GB RAM a 64GB úložištěm, které lze rozšířit skrz microSD kartu. Tablet disponuje systémem Android 13 s nadstavbou One UI 5.1 a půjde zakoupit i v LTE verzi.

galaxy tab a9+

Na oficiálním webu se hovoří také o modelu Galaxy Tab A9+, ačkoliv ten firma zatím nepředstavila. Měl by nabídnout 11palcový LCD panel s rozlišením 1920 x 1200 pixelů, výkonnější Snapdragon 695 s podporou 5G se 4/8 GB RAM a 128GB úložištěm. V tuto chvíli tedy zůstává zahalena kapacita baterie či fotoaparáty, každopádně cenu už známe. Základní Tab A9 s LTE vyjde na 699 AED, tedy asi 4 300 korun. Dalo by se očekávat, že se v následujících dnech dočkáme i evropského představení, které snad bude o něco štědřejší.

Jak se vám zamlouvá nový tablet Galaxy Tab A9?

Zdroj: GSMArena, Amazon, Samsung

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)