Galaxie se loučí s velkou hvězdou. Končí podpora u série S9

Samsung Galaxy S9 podpora konec update záplaty

Společnost Samsung na přelomu března a dubna aktualizovala přehled s aktualizačním plánem pro svá zařízení a ze změn v seznamech lze mimo jiné vyčíst, že nastal oficiální konec podpory u jedné z nejpopulárnějších sérií Galaxy telefonů historie. Bez dalších záplat od výrobce se nadále musejí obejít majitelé mobilů řady Galaxy S9, které se objevily v roce 2018. Poslední záplatu dostaly přístroje za březen 2022.

Velmi oblíbená série byla poslední rok na seznamu zařízení, která mají nárok pouze na čtvrtletní updaty. I z něj nakonec musela vypadnout a její místo ihned převzala řada Galaxy S10. Tu bude čekat definitivní konec podpory za rok. Ještě předtím ale budou kvůli dovršení své periody oficiálně odříznuty telefony Galaxy Note9, které jsou zatím také ve čtvrtletním režimu. Poslední by ale měl být hned následující kvartál.

Ačkoli je ukončení posílání záplat pro majitele těchto mobilů pochopitelně mrzuté, celkově čtyřletá podpora je velmi slušný počin. Za poslední měsíce dokonce Samsung v tomto ohledu přitlačil na pilu a i u levnějších nových telefonů zaručuje čtyři aktualizace na nový Android a pět let záplat.

Jak je na tom váš mobil se záplatami?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)