Samsung Galaxy S5: výroba začne v lednu, bude plastová a kovová verze

s5_koncept_ico1

Zatímco většina dosavadních spekulací počítala s tím, že Samsung Galaxy S5 spatří světlo světa v březnu 2014, nyní korejský server ETNews přišel s informací, že bychom se mohli následovníka “es čtyřky” dočkat o něco dříve. Kromě toho prosakují zprávy, že telefon bude dostupný ve dvou variantách: v tradičním plastovém provedení a s hliníkovým tělem.

Dvě verze jsou očekávány také z hlediska procesoru – jedna bude osazována 64bitovým čipem Samsung Exynos Ocata, druhá taktéž 64bitovým procesorem Qualcomm, přičemž jako nejpravděpodobnější se jeví nedávno představený Snapdragon 805.

Koncept Samsungu Galaxy S5 Koncept Samsungu Galaxy S5

Zdroj nijak nespojuje provedení a procesor – není tedy jasné, zda například kovový model bude osazen Exynosem, zatímco plastový Snapdragonem, nicméně jeví se to jako pravděpodobná varianta. Vzhledem k dosavadním problémům Samsungu s kapacitou výroby vlastních SoC lze ale čekat, že verze s Exynosem bude citelně dražší.

Sériová výroba by měla odstartovat v lednu, proto očekáváme představení nové vlajkové lodi v lednu či únoru a na pultech prodejen by se Samsung Galaxy S5 mohl objevit v březnu, nejpozději v dubnu. Pochopitelně je ve hře i možnost, že Galaxy S5 bude poprvé veřejně prezentován už na lednovém veletrhu Consumer Electronics Show (CES), případně o měsíc později na Mobile World Congress (MWC).

Samsung Galaxy S5: výroba začne v lednu Samsung Galaxy S5: výroba začne v lednu

Společně s vlajkovou lodí prý také bude představena druhá generace chytrých hodinek Samsung Galaxy Gear, které by proti současnému modelu měly být o 15 až 20 % lehčí.

Zprávy naznačují následující technické parametry:

  • Displej: 5,3″, SAMOLED, rozlišení 2560 x 1440 obrazových bodů, jemnost 560 ppi, u kovové varianty údajně s flexibilní technologií
  • Operační paměť: 3 GB
  • Hlavní fotoaparát: 16 Mpx s optickou stabilizací obrazu
  • Přední fotoaparát: 2 Mpx
  • Akumulátor: 4 000 mAh
  • Operační systém: Android 4.4 KitKat

Zdroje neuvádějí žádné údaje o tom, že by Galaxy S5 měl mít snímač otisků prstů nebo oční skener. Pokud by se výše uvedené informace potvrdily, pak by jednoznačným tahákem byla baterie s velmi nadprůměrnou kapacitou.

Zdroje: Android Geeks, MobilTelefon, Android Headlines, Phandroid, Android Guys, MobilTelefon a Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)