Samsung Galaxy S5: výroba začne v lednu, bude plastová a kovová verze

s5_koncept_ico1

Zatímco většina dosavadních spekulací počítala s tím, že Samsung Galaxy S5 spatří světlo světa v březnu 2014, nyní korejský server ETNews přišel s informací, že bychom se mohli následovníka “es čtyřky” dočkat o něco dříve. Kromě toho prosakují zprávy, že telefon bude dostupný ve dvou variantách: v tradičním plastovém provedení a s hliníkovým tělem.

Dvě verze jsou očekávány také z hlediska procesoru – jedna bude osazována 64bitovým čipem Samsung Exynos Ocata, druhá taktéž 64bitovým procesorem Qualcomm, přičemž jako nejpravděpodobnější se jeví nedávno představený Snapdragon 805.

Zdroj nijak nespojuje provedení a procesor – není tedy jasné, zda například kovový model bude osazen Exynosem, zatímco plastový Snapdragonem, nicméně jeví se to jako pravděpodobná varianta. Vzhledem k dosavadním problémům Samsungu s kapacitou výroby vlastních SoC lze ale čekat, že verze s Exynosem bude citelně dražší.

Sériová výroba by měla odstartovat v lednu, proto očekáváme představení nové vlajkové lodi v lednu či únoru a na pultech prodejen by se Samsung Galaxy S5 mohl objevit v březnu, nejpozději v dubnu. Pochopitelně je ve hře i možnost, že Galaxy S5 bude poprvé veřejně prezentován už na lednovém veletrhu Consumer Electronics Show (CES), případně o měsíc později na Mobile World Congress (MWC).

Samsung Galaxy S5: výroba začne v lednu Samsung Galaxy S5: výroba začne v lednu

Společně s vlajkovou lodí prý také bude představena druhá generace chytrých hodinek Samsung Galaxy Gear, které by proti současnému modelu měly být o 15 až 20 % lehčí.

Zprávy naznačují následující technické parametry:

  • Displej: 5,3″, SAMOLED, rozlišení 2560 x 1440 obrazových bodů, jemnost 560 ppi, u kovové varianty údajně s flexibilní technologií
  • Operační paměť: 3 GB
  • Hlavní fotoaparát: 16 Mpx s optickou stabilizací obrazu
  • Přední fotoaparát: 2 Mpx
  • Akumulátor: 4 000 mAh
  • Operační systém: Android 4.4 KitKat

Zdroje neuvádějí žádné údaje o tom, že by Galaxy S5 měl mít snímač otisků prstů nebo oční skener. Pokud by se výše uvedené informace potvrdily, pak by jednoznačným tahákem byla baterie s velmi nadprůměrnou kapacitou.

Zdroje: Android Geeks, MobilTelefon, Android Headlines, Phandroid, Android Guys, MobilTelefon a Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)