TOPlist

Samsung Galaxy S5 Prime prý bude mít 5,3″ QHD displej a Snapdragon 805

s5_prime_ico

Účet @evleaks na sociální síti Twitter, všeobecně známý častým publikováním interních informací a fotografií ze zákulisí výrobců mobilních zařízení, přišel s další troškou do mlýna spekulací kolem připravovaného telefonu Samsung Galaxy S5 Prime (aka Samsung Galaxy F). Jedná se o údajný snímek tohoto mobilu, který ovšem přináší více otázek než odpovědí. Poměrně nekvalitní obrázek, o jehož pravosti lze s úspěchem pochybovat, obdržel @evleaks od anonymního zdroje.

Údajný snímek telefonu Samsung Galaxy S5 Prime Údajný snímek telefonu Samsung Galaxy S5 Prime

Má na něm být zachycen Galaxy F s 2k (QHD) displejem, což potvrzují i publikované technické parametry: procesorem prý bude čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 805 a telefon bude vybaven 5,3″ displejem s rozlišením 2560 x 1440 obrazových bodů (QHD). Zachytit lze také tenčí rámeček a kovovou povrchovou úpravu, ovšem je velmi těžké říci, jestli je to jen plastové pouzdro s kovově působícím nátěrem nebo skutečný kov. Nicméně většina zpráv naznačuje, že „prémiový“ telefon jihokorejského výrobce bude vyroben z dražších a odolnějších materiálů než dosavadní modely.

Očekává se, že Galaxy S5 Prime bude vyroben z kovu (ilustrační obrázek) Očekává se, že Galaxy S5 Prime bude vyroben z kovu (ilustrační obrázek)

Původní zvěsti tvrdily, že řada Galaxy F by měla nahradit sérii Galaxy S, což by znamenalo, že se za rok nedočkáme Samsungu Galaxy S6. Nakonec to ale vypadá, že Galaxy F bude pouze vyšším modelem s lepší výbavou, proto je často prezentován jako Galaxy S5 Prime. Případné představení je zatím ve hvězdách, nicméně pokud by se uskutečnilo letos, pak pravděpodobně v září – dost možná společně s prezentací Galaxy Note 4 v rámci akce Unpacked 2.

Zdroje: Android Geeks, Galaxy Droid.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)